adiunkt

  • Miejsce: Warszawa
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

OTWARCIE KONKURSU: 2.11.2020

Oferujemy pozycję postdoc’a z zatrudnieniem na stanowisku adiunkta badawczego, w ramach projektu Team „Random matrix models” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, realizowanego w ramach programu Inteligentny Rozwój. Jest to interdyscyplinarny projekt, którego celem jest rozwój teorii modeli macierzowych oraz topologicznych rekurencji, zrozumienie ich roli w różnych współczesnych zagadnieniach fizyki matematycznej, oraz użycie takich narzędzi do opisu topologicznych i kombinatorycznych własności biomolekuł. Atutem będzie doświadczenie kandydata w dziedzinie modeli macierzowych, topologicznych rekurencji, oraz ich zastosowań w fizyce wysokich energii lub fizyce matematycznej; bądź też doświadczenie kandydata w pracy nad teoretycznymi zagadnieniami biofizyki oraz znajomość technik informatycznych. Kandydat powinien posiadać stopień doktora nie dłużej niż 4 lata. W drugim etapie konkursu kandydaci mogą być zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Wszystkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do dra hab. Piotr Sułkowskiego (psulkows [at] fuw.edu.pl).
Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2020 r. poz. 85 z późniejszymi zmianami).