1 stanowisko adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Instytut Studiów Kulturowych
Uniwersytet w Białymstoku
  • Miejsce: Białystok
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • nauki o kulturze i religii

Opis stanowiska

                                                                                                                                                                  Białystok, 16 maja 2022 r.

Dyrektor Instytutu Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku

za zgodą JM Rektora i Rady Instytutu

ogłasza konkurs na stanowisko:

adiunkta

w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

 Instytutu Studiów Kulturowych

 w Zakładzie Antropologii Kultury

na czas określony, od 1 października 2022 roku do 30 września 2023 r.

w zakresie: nauk o kulturze i religii

I.                    Warunki konkursu:

Do konkursu przystąpić mogą osoby spełniające następujące kryteria kwalifikacyjne:

minimum stopień doktora nauk humanistycznych
dorobek naukowy w dyscyplinie nauki o kulturze i religii, ze szczególnym uwzględnieniem badań w zakresie nowych mediów, teorii kultury, antropologii kultury
praktyczne umiejętności wykorzystywania social mediów w dydaktyce
doświadczenie w pracy dydaktycznej
znajomość języka angielskiego
Mile widziane:

doświadczenie w pozyskiwaniu grantów z NCN, NPRH
doświadczenie w zakresie upowszechniania nauki.

II.                 Wymagane dokumenty:

1.       podanie do JM Rektora,

2.       życiorys naukowy i kwestionariusz osobowy,

3.       odpis dyplomu doktorskiego,

4.       udokumentowanie dorobku organizacyjnego i dydaktycznego,

5.       spis publikacji,

6.       oświadczenie o spełnianiu wymogów określonych w art. 113 ust. 1 Ustawy z dn. 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym oraz klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych zgodnie z RODO,

7.       inne dokumenty, które uczestnik chce załączyć.

III.               Dokumenty należy przesłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: kulturoznawstwo@uwb.edu.pl

do dnia 16.06.2022 do godziny 12:00

Instytutowa Komisja Oceniająca może zaprosić wybranych kandydatów na rozmowę on-line.

IV.              Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 24.06.2022

V.                 Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu będzie równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.

Klauzula informacyjna:

1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Uniwersytet w Białymstoku ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok.

2. We wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z ich przetwarzaniem można kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą e-mail: iod@uwb.edu.pl

3. Celem przetwarzania Pana/Pani danych osobowych jest przeprowadzenie konkursu na wskazane stanowisko.

4. Podstawą prawną do przetwarzania Pana/Pani danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE , art. 22 Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. (Dz. U. z 1998 r. N21, poz. 94 z późn. zm.) oraz Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 miesięcy od rozstrzygnięcia konkursu.

6. Pana/Pani dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa.

7. Posiada Pan/Pani prawo do dostępu do treści swoich danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

8. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

9. Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa, w pozostałym zakresie jest dobrowolne.

10. Pana/Pani dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.