ASYSTENT

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA I NAUK O ŚRODOWISKU
Politechnika Białostocka
  • Miejsce: Białystok
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych

Opis stanowiska

Konkurs dotyczy stanowiska ASYSTENTA w Katedrze Chemii, Biologii i Biotechnologii na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

Osoba zatrudniona będzie:

– realizowała zajęcia dydaktyczne z przedmiotów: chemia analityczna (ćwiczenia rachunkowe), chemia ogólna (zajęcia laboratoryjne), składniki bioaktywne produktów naturalnych (zajęcia laboratoryjne), chemia budowlana (zajęcia laboratoryjne);

– wykonywała prace związane z działalnością organizacyjną Katedry;

– prowadziła badania naukowe z zakresu chemii bionieorganicznej, koordynacyjnej z zastosowaniem metod spektroskopowych (FT-IR, FT-Raman, UV/Vis) oraz obliczeń kwantowo-mechanicznych w programie Gaussian; realizowała jako wykonawca zadania badawcze w ramach projektów naukowych Katedry; publikowała wyniki badań w postaci artykułów naukowych w wysoko punktowanych czasopismach zagranicznych oraz w postaci wystąpień na konferencjach naukowych;

– pozyskiwała środki finansowe na badania naukowe w postaci projektów i grantów ze źródeł zewnętrznych;

– uczestniczyła w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz współpracowała z pracownikami Katedry.

WYMAGANIA:

– uzyskany tytuł naukowy magistra lub magistra inżyniera (lub równorzędny) chemii lub biotechnologii,

– udokumentowane doświadczenie w pracy dydaktycznej i naukowej,

– doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji projektów naukowych,

– znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2; w przypadku cudzoziemców znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych,

– umiejętność obsługi programów komputerowych (Word, Excel),

– komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Do konkursu mogą przystąpić osoby,

które spełniają warunki określone w art. 113 i 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478, z późn. zm.), dalej zwaną „Ustawą”, § 65 ust. 1 oraz § 66- 68 Statutu Politechniki Białostockiej.

Kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć w szczególności następujące dokumenty:

1)     podanie skierowane do Rektora Politechniki Białostockiej o zatrudnienie na stanowisku ASYSTENTA w grupie pracowników BADAWCZO-DYDAKTYCZNYCH;

2)     kwestionariusz osobowy wraz z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych (wzór do pobrania na stronie internetowej www.bip.pb.edu.pl w zakładce Praca w Politechnice Białostockiej – Baza formularzy i dokumentów);

3)     dokument potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego chemii lub biotechnologii *;

4)     autoreferat dotyczący dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego wraz z wykazem publikacji;

5)     oświadczenie o spełnieniu wymagań określonych w art. 113 i 116 Ustawy, § 65 ust. 1 oraz § 66- 68 Statutu Politechniki Białostockiej (wzór do pobrania na stronie internetowej www.bip.pb.edu.pl w zakładce Praca w Politechnice Białostockiej – Baza formularzy i dokumentów);

6)     dokument potwierdzający znajomość języka obcego na poziomie co najmniej B2; w przypadku cudzoziemców znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych;

7)     inne dokumenty, materiały lub informacje mogące mieć znaczenie w konkursie.

Kandydat z chwilą zatrudnienia w Politechnice Białostockiej:

1)     oświadcza, że Politechnika Białostocka będzie jego podstawowym miejscem pracy;

2)     zobowiązuje się do zamieszczania afiliacji Politechniki Białostockiej w swoich publikacjach naukowych;

3)     zobowiązuje się do złożenia oświadczenia o zaliczaniu do liczby pracowników prowadzących działalność naukową w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka oraz oświadczenia o reprezentowaniu dyscypliny inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Planowana data zakończenia konkursu: najpóźniej do 17.09.2021 .

Dokumenty należy złożyć  do 30-08-2021;

Sekretariat Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej

15- 351 Białystok; ul. Wiejska 45A, pokój 32

Uczelnia zastrzega sobie prawo nierozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny. Wynik konkursu nie jest równoznaczny z zatrudnieniem kandydata. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor Politechniki Białostockiej.