adiunkt w grupie pracowników dydaktycznych

Wydział Elektroniki
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  • Forma zatrudnienia:
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych

Opis stanowiska

Załącznik nr 2
do TRYBU przeprowadzania konkursu na zatrudnienie nauczyciela akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej
FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

INSTYTUCJA: Wydział Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej

MIASTO: Warszawa

STANOWISKO: adiunkt w grupie pracowników dydaktycznych

DYSCYPLINA NAUKOWA: elektronika i telekomunikacja

WYMIAR ETATU: ¾ wymiaru czasu pracy

DATA OGŁOSZENIA: 27 stycznia 2023r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 27 lutego 2023r.

LINK DO STRONY: www.wel.wat.edu.pl

SŁOWA KLUCZOWE: systemy i sieci telekomunikacyjne, technologie informatyczne i komunikacyjne, technologie sieci optycznych, projektowanie i optymalizacja sieci optycznych, praktyczna znajomość programowania

Wymagania od kandydatów:

–        spełnienie wymagań określonych art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. „Prawo o szkolnictwie wyższym i Nauce” (Dziennik Ustaw z 30 sierpnia 2018 r., poz. 1668);

–        posiadanie stopnia doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno – technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja lub pokrewnych,

–        znajomość zagadnień z zakresu podstaw telekomunikacji optycznej, technologii światłowodowych,

–        praktyczna umiejętność projektowania i optymalizacji sieci optycznych,

–        praktyczna znajomość programowanie w C, C#, znajomość języka C++, Python, Java,

–        praktyczna znajomość programowania w języku VHDL,

–        praktyczna umiejętność wykonywania analiz symulacyjnych w środowisku MATLAB & Simulink (lub pokrewnym),

–        praktyczna umiejętność projektowania i wykonywania analiz w środowisku VPIphotonics,

–        biegła znajomość języka polskiego i angielskiego,

–        udokumentowane doświadczenie w realizacji prac badawczo-rozwojowych lub nadzorowaniu tych prac,

–        predyspozycje do pracy naukowej i dydaktycznej, wskazane doświadczenie w pracy dydaktycznej,

–        umiejętność pracy w zespole i dyspozycyjność (możliwość wykonywania pracy w sobotę i w niedzielę).

Zgłoszenie do konkursu winno zawierać:

–        podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora WAT;

–        kwestionariusz osobowy;

–        życiorys zawodowy (cv.); informacja o zainteresowaniach naukowych, osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych;

–        oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dla osób ubiegających się o zatrudnienie oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy, innych niż wymagane przez art. 221 §  1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2019 r., poz. 1040, z późn. zm).

Wzór takiego dokumentu dostępny jest pod adresem bip.wat.edu.pl/ogloszenia/praca/wzory-dokumentow-dla-kandydatow.

Dokumenty należy składać:

–        osobiście: w sekretariacie Wydziału Elektroniki WAT, bud. 45 p. 114,

–        listownie: Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Elektroniki,

00-908 Warszawa 49, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2,

–        pocztą elektroniczną/faksem: sekretariat.wel@wat.edu.pl / 261 839 444.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 261 837 897.

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od terminu składania ofert.

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie Wojskowej Akademii Technicznej procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postepowania.

Ostateczną decyzję o zatrudnieniu osoby wyłonionej w drodze konkursu podejmuje Rektor.

Uczelnia zastrzega sobie prawo nierozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny.

Uczelnia nie zapewnia mieszkania.

Po zakończeniu procesu naboru oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata podlegają zniszczeniu po upływie jednego miesiąca od dnia zakończenia postępowania konkursowego.

FORM FOR EMPLOYERS

INSTITUTION: Faculty of Electronics, Military University Technology

CITY: Warsaw

POSITION: Assistant professor (education)

DISCIPLINE: Electronics and telecommunication

FTE TIME: ¾ of working time

POSTED: January 27, 2023

EXPIRES: February 27, 2023

WEBSITE: www.wel.wat.edu.pl

KEY WORDS: telecommunications systems and networks, information and communication technology, optical networks technologies, optical network design and optimization, practical knowledge of programming

DESCRIPTION: (subjects, expectations, comments):

Admission requirements:

·         Meeting the requirements defined in the article 113 of the Act issued in July 20, 2018 (Act of Higher Education and Science),

·         Degree: Ph.D. in Engineering and technology discipline (scientific discipline: information and communication technology or related),

·         Knowledge of issues related to the basics of telecommunications, network and optical network,

·         Practical ability to design and optimize optical networks,

·         Practical knowledge of programming in C, C#, Java, C++, Python,

·         Practical knowledge of programming in VHDL,

·         practical ability to design and perform analyzes in the VPIphotonics environment,

·         Practical ability to administer Windows / Linux systems,

·         Practical ability to perform simulation analyzes in MATLAB (or related) environment,

·         Be fluent in Polish and proficient in English,

·         Experience in scientific projects realization or supervising these works,

·         Predispositions and experience for scientific and educational work,

·         Interpersonal skills and availability (possibility of working in weekends).

Competition application should include:

–        a letter of application to the Rector of the Military University of Technology,

–        candidate’s questionnaire,

–        CV,

–        copies of diplomas and other documents confirming / proving the candidate’s qualifications,

–        a declaration of consent to process personal data included in the job application in accordance with the Data Protection Act,

–        a statement that the candidate/applicant has full capacity to act according to the law in force,

–        a declaration of no charges within a final judgment of a deliberate crime,

–        a declaration of no charges within the disciplinary procedure of the deprivation of rights to practice the profession of academic teacher on a permanent or fixed-term basis/contract,

–        a declaration on the full use of civil rights,

–        a declaration stating whether MUT is the core or non-core workplace for the applicant,

–        all documents should be written in Polish and signed by the candidate.

Documents submission:

–        in person: to the secretary’s office Faculty of Electronics MUT, build. 45, of. 114,

–        by post: at the Military University of Technology, Faculty of Electronics, 00-908 Warsaw, gen. Sylwestra Kaliskiego 2 Street,

–        by e-mail/fax: sekretariat.wel@wat.edu.pl / 261 839 444.

Additional information can be obtained by telephone: 261 837 897

The competition will be adjudicated two weeks after the competition deadline

This recruitment process is the first stage of the recruitment procedure defined in the Military University of Technology statutes concerning employment of university lecturers. The positive evaluation of the candidate resulting from this process is the bases for further recruitment procedures. The final decision on employment of the candidate is taken by Rector of the Military University of Technology.

The University can also terminate the recruitment process before final decision without an announcement of the termination reasons.

An accommodation is not guaranteed by the University.

One month after the recruitment process deadline, all applications which do not meet formal requirements and are submitted after the deadline will be destroyed.