1 stanowisko adiunkt w grupie pracowników badawczych

Multidyscyplinarne Centrum Badawcze UKSW
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Miejsce: Dziekanów Leśny
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

DATA OTWARCIA KONKURSU I TERMIN SKŁADANIA OFERT:  31.01.2023 r. – 03.03.2023 r.

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Tematyka – Obróbka technologiczna (plastyczna i cieplna) oraz charakterystyka strukturalna i mechaniczna stopów Ti, Cu, Ag.

Oczekiwania – doświadczenie praktyczne dotyczące obróbek cieplno-plastycznych stabilnych i metastabilnych stopów o strukturze heksagonalnej i regularnej ściennie centrowanej. Prowadzenia badań materiałowych w zakresie charakteryzowania struktury oraz właściwości mechanicznych. Praktyczna znajomość technik badawczych: mikroskopia świetlna, elektronowa EDS, XRD. Zaawansowana znajomość metod pomiarów właściwości mechanicznych w tym twardość, mikrotwardość, statyczna próba rozciągania/ściskania – zdolność do samodzielnego prowadzenia eksperymentów od etapu preparatyki  i obróbki materiału do oceny i analizy wyników. Bardzo dobra znajomość termodynamiki równowagowych   i nierównowagowych przemian fazowych, w szczególności stopów tytanu. Wymagana jest biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie. Mile widziana będzie biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

PROPONOWANY OKRES ZATRUDNIENIA: do 30 czerwca 2025 r.

I. Warunki konkursu:
Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia warunki określone na podstawie art. 113 ustawy z dnia   20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478) i w Statucie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, oraz posiada:

–  stopień naukowy/tytuł naukowy: stopień doktora nauk fizycznych lub inżynierii materiałowej oraz minimum 2 letni staż pracy w innej instytucji naukowo-badawczej

–  udokumentowany dorobek naukowy z zakresu: nauk fizycznych lub pokrewnych związany  z przetwarzaniem stabilnych i metastabilnych stopów Ti.

–  udokumentowany dorobek dydaktyczny i organizacyjny a nadto wymagania dodatkowe:

o   znajomość technik mikroskopowych i elektrono-mikroskopowych w celu charakteryzowania mikrostruktury badanych materiałów

o   umiejętność planowania i prowadzenia badań w celu określania właściwości materiału

o   doświadczenie w prowadzeniu prac naukowo-badawczych

II. Wymagane dokumenty:
1)      podanie do JM Rektora UKSW o zatrudnienie na stanowisku adiunkta z uzasadnieniem.

Na podaniu należy złożyć oświadczenie:

„Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych ujawnionych w dokumentach aplikacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – RODO – 4.5.2016 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej I. 119/1 przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w celu prowadzenia przez Uniwersytet procesu rekrutacji”

2)      życiorys/CV/;

3)      odpis pisma o nadaniu tytułu/stopnia naukowego: Doktora

4)      wykaz dorobku naukowego i/lub dydaktycznego – w tym lista publikacji (w zależności od stanowiska – z uwzględnieniem wymogów niniejszego Zarządzenia) z ostatnich 5-ciu lat (wraz z nr DOI  i przypisaną liczbą punktów MEiN), w tym informacje o wydanych monografiach, artykułach, recenzjach, czynnym udziale w konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także uczestnictwie w badaniach naukowych oraz osiągnięciach w kształceniu studentów;

5)      informacja o dorobku organizacyjnym;

6)      oświadczenie, że w razie wygrania konkursu i zatrudnienia w UKSW, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie będzie podstawowym miejscem pracy;

7)      oświadczenie o przypisaniu do dyscypliny/dyscyplin naukowych (Załącznik nr 4 do Zarządzenia Nr 4/2020 r. w sprawie szczegółowych warunków wszczęcia procedur konkursowych na stanowiska badawczo-dydaktyczne, dydaktyczne i badawcze w UKSW z późniejszymi zmianami);

8)      w przypadku kandydatów na stanowisko adiunkta – oświadczenie o zobowiązaniu do złożenia projektu badawczego w przypadku zatrudnienia w UKSW (Załącznik Nr 2 do Zarządzenia 4/2020);

9)      ewentualnie inne dokumenty według uznania kandydata

      III.         Wygrana w konkursie nie gwarantuje zatrudnienia.

    IV.            Uniwersytet nie zapewnia mieszkania.

    V.            Dokumenty należy składać: w Multidyscyplinarnym Centrum badawczym UKSW, ul. M. Konopnickiej 1, 05-092 Dziekanów Leśny, pok. 108, w terminie do 03.03.2023 r. do godziny 15:00.

Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.), informuję, że:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Warszawie, ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nadzorującego prawidłowość ochrony danych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@uksw.edu.pl
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji na podstawie art. 221 ustawy Kodeks pracy a w przypadku podania szerszego zakresu danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO – wyrażonej przez Panią/Pana zgody.
Dostęp do Pani/Pana danych osobowych wewnątrz struktury organizacyjnej Uniwersytetu będą mieć wyłącznie upoważnieni przez Administratora pracownicy w niezbędnym zakresie.
Pani/Pana dane osobowe nie będą ujawniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych przez przepisy prawa.
Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji procesu rekrutacji, (do 12 miesięcy od rozstrzygnięcia procesu rekrutacji).
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody.
Ma Pan/Pani prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie,  co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie  z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, przy czym niezbędne do udziału w procesie rekrutacji   w zakresie określonym w art. 22 § 1 Kodeksu Pracy, w pozostałym zakresie dobrowolne.
Decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, nie będzie Pan/Pani podlegał/a profilowaniu.