Adiunkt

Katedra Budownictwa
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Miejsce: Piła
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Opis stanowiska

OGŁOSZENIE KONKURSOWE

na stanowisko ADIUNKTA w Katedrze Budownictwa,

Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

zgodnie z art. 119 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668).

INSTYTUCJA: Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

MIASTO: 64-920 Piła, Polska

STANOWISKO: adiunkt

DYSCYPLINA NAUKOWA: Inżynieria Lądowa i Transport

DATA OGŁOSZENIA: 30 maja 2023 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 30 czerwca 2023 r.

LINK DO STRONY: https://bip.ans.pila.pl/rekrutacja/rekrutacja-nauczycieli-akademickich

SŁOWA KLUCZOWE: doktor nauk technicznych, dydaktyka, podstawowe miejsce pracy, doświadczenie praktyczne

OPIS

Do konkursu mogą przystąpić osoby posiadające stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie Budownictwo lub Inżynieria Lądowa i Transport. Kandydat zobowiązany jest do udokumentowania doświadczenia w pracy naukowej oraz zawodowej.

I. Potrzeby:

Zapewnienie wysokiej jakości zajęć dydaktycznych z przedmiotów kierunkowych na kierunku budownictwo.

II. Wymagania:

1.   Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie Budownictwo lub Inżynieria Lądowa i Transport.

2.   Ukończone studia magisterskie na kierunku budownictwo.

3. Dorobek naukowy i doświadczenie zawodowe w zakresie przedmiotów związanych z budownictwem ogólnym, konstrukcjami betonowymi (posiadanie uprawnień budowlanych).

4.   Zatrudnienie w ANS na podstawowym miejscu pracy i w pełnym wymiarze czasu pracy.

Kandydat/ka zobowiązany/a jest do spełnienia wymogów wynikających z art. 113 oraz art. 125 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668 z późn. zm.).

Tryb postępowania konkursowego określony został w § 114-119 Statutu Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile: https://bip.ans.pila.pl/prawo/statut-uczelni

Dokumenty wymagane od kandydata:

1. List motywacyjny lub wniosek o zatrudnienie;

2. CV;

3. Odpis dyplomu oraz inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i spełnienie wymagań określonych w przepisach powszechnie obowiązujących oraz wymagań dodatkowych, określonych w statucie ANS im. Stanisława Staszica w Pile;

4. Kserokopie zaświadczeń, certyfikatów o ukończonych kursach i doskonaleniu zawodowym;

5. Informacja o osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych z wykazem publikacji;

6. Informacje o doświadczeniu zawodowym;

7. Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych;

8. Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych;

9. Oświadczenie o niekaralności karą dyscyplinarną pozbawienia prawa do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na czas nieokreślony lub na czas określony;

10. Oświadczenie o podjęciu zatrudnienia w ANS na podstawowym miejscu pracy i w pełnym wymiarze czasu pracy;

11. Oświadczenie, upoważniające do zaliczenia do minimum kadrowego z dniem zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego;

12. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w związku z prowadzonym postępowaniem konkursowym.

Dodatkowo kandydat może złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu. Zgłoszenie na konkurs należy przesłać na adres: Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, ul. Podchorążych 10, 64-920 Piła, lub drogą mailową na adres: prorektor@ans.pila.pl

                1. Postępowanie konkursowe może być w każdym czasie przerwane lub unieważnione przez   Rektora, bez podania przyczyny, do czasu zatrudnienia kandydata.

                2. Wyniki postępowania konkursowego nie stanowią podstawy do kierowania przez kandydatów w stosunku do Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile          jakichkolwiek roszczeń, a w szczególności roszczenia o zatrudnienie.

                3. Decyzję o zatrudnieniu kandydata podejmuje Rektor. W przypadkach uzasadnionych           merytorycznie, Rektor ma prawo nie zatrudnić kandydata wyłonionego w postępowaniu        konkursowym.

Uczelnia nie zwraca kosztów poniesionych przez uczestników konkursu, związanych z całością procesu uczestnictwa w konkursie.

Dokumenty należy składać wyłącznie w języku polskim.

Zgłoszenia należy nadsyłać w jednej z dwóch form:

e-mailowo (forma preferowana) – skan dokumentów lub pliki w formacie pdf na adres:

kancelaria@ans.pila.pl (temat: konkurs) lub budownictwo@ans.pila.pl (temat: konkurs).

lub pocztą na adres:

Akademia Nauk Stosowanych im. Staszica

ul. Podchorążych 10, 64-920 Piła

Nasze wymagania

  • Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie Budownictwo lub Inżynieria Lądowa i Transport.
  • Ukończone studia magisterskie na kierunku budownictwo

Zakres obowiązków

  • Kandydat/ka zobowiązany/a jest do spełnienia wymogów wynikających z art. 113 oraz art. 125 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668 z późn. zm.)

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • List motywacyjny lub wniosek o zatrudnienie
  • Odpis dyplomu oraz inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i spełnienie wymagań określonych w przepisach powszechnie obowiązujących oraz wymagań dodatkowych, określonych w statucie ANS im. Stanisława Staszica w Pile