adiunkt lub asystent lub wykładowca

Lotnicza Akademia Wojskowa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Wymagania na stanowisko wykładowcy w Katedrze Nauk Ogólnokształcących Wydział Lotnictwa LAW

INSTYTUCJA: Lotnicza Akademia Wojskowa
MIASTO: Dęblin
STANOWISKO: WYKŁADOWCA
DZIEDZINA: nauk ścisłych i przyrodniczych
DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki fizyczne
FORMA ZATRUDNIENIA: umowa o pracę
WYMIAR CZASU PRACY: pełen etat
DATA OGŁOSZENIA: 05.10.2022 r.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 06.11.2022 r.
SŁOWA KLUCZOWE: fizyka, laboratorium fizyczne
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r.
Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2022 r., poz. 574 z późn. zm.). Kandydaci muszą posiadać
tytuł zawodowy magistra. Kandydaci przystępujący do konkursu proszeni są o przesyłanie na adres:

Kancelaria Jawna
ul. Dywizjonu 303 nr 35
08-521 Dęblin

z dopiskiem „Konkurs na stanowisko wykładowcy w Katedrze Nauk Ogólnokształcących LAW” lub
osobiste złożenie w Kancelarii Jawnej, Lotnicza Akademia Wojskowa, ul. Dywizjonu 303 nr 35, 08-521
Dęblin:
następujących dokumentów:
– listu motywacyjnego (podania o zatrudnienie) skierowanego do J. M. Rektora-Komendanta;
– kwestionariusza osobowego;
– aktualnego CV;
– dyplomu potwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego magistra;
– certyfikatów lub innych dokumentów potwierdzających posiadane inne kwalifikacje szczególne;
– informacji o dorobku dydaktycznym, organizacyjnym i naukowym, jeśli kandydat posiada;
– oświadczenia, że LAW będzie, w przypadku wygrania konkursu, podstawowym miejscem pracy oraz oświadczenia, iż w przypadku zatrudnienia Kandydat afiliuje dorobek LAW;
– oświadczenia o spełnieniu wymagań art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20
lipca 2018 r. (Dz. U. 2022 r., poz. 574 z późn. zm.);
– własnoręcznie podpisane oświadczenie o zapoznaniu się z treścią klauzuli informacyjnej,
dotyczącej przetwarzania danych osobowych. Wzory powyższych dokumentów zamieszczone są
na stronie internetowej LAW w zakładce Pracownik (nad ogłoszeniami);
– własnoręcznie podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych;
– innych dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych (szczególnych) kwalifikacji.

Wymagania konieczne:
1) ukończone studia drugiego stopnia w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie:
nauki fizyczne;
2) doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych;

3) ogólna wiedza z zakresu metodyki przeprowadzania eksperymentów fizycznych, poparta studiami,
ukończonymi kursami lub doświadczeniem zawodowym;
4) bogata wiedza z metod fizyki eksperymentalnej (możliwość weryfikacji w trakcie rozmowy
kwalifikacyjnej);
5) biegła znajomość języka polskiego.
Wymagania uzupełniające:
1) ukończone kursy/szkolenia przydatne na stanowisku, na które przeprowadzana jest rekrutacja;
2) mile widziane doświadczenie w zakresie pracy ze studentami, słuchaczami i prowadzenia prac
badawczych;
3) posiadanie doświadczenia w pracy na stanowiskach dydaktycznych lub naukowo-dydaktycznych
w placówkach dydaktycznych lub uczelniach wyższych.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 261 517 967
Zastrzegamy sobie prawo udzielenia odpowiedzi tylko wybranym kandydatom.
Komisja konkursowa rozpatrzy kandydatury zgłoszone na konkurs, po przeprowadzeniu rozmów
z wybranymi kandydatami oraz zapoznaniu się ze złożonymi dokumentami zamknie konkurs.
Ostateczną decyzję w sprawie zatrudnienia podejmuje J.M. Rektor – Komendant po zapoznaniu
się ze stanowiskiem komisji konkursowej. Przysłanych dokumentów nie zwracamy, a po zakończeniu postępowania konkursowego zostaną one komisyjnie zniszczone.
Uczelnia zastrzega sobie prawo nierozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny.
Realizując obowiązek wynikający z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej ”Rozporządzeniem”, Lotnicza Akademia Wojskowa informuje:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Lotnicza akademia Wojskowa z siedzibą w Dęblinie przy ul. Dywizjonu 303 nr 35, kod pocztowy 08-521, w której imieniu działa Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej.
2. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych w Lotniczej Akademii Wojskowej, z którym można skontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: iod@law.mil.pl
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji lub w celu przeprowadzenia zarówno obecnej i jak przyszłych rekrutacji, w przypadku wyrażenia dodatkowej zgody.
4. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych są:
a) przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz akty prawne wykonawcze, a w przypadku rekrutacji na stanowisko nauczyciela akademickiego również przepisy ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, z których wynika niezbędność wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia);
b) niezbędność podjęcia działań przed zawarciem umowy (art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia);
c) Pani/Pana zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a oraz art. 9 ust. 1 Rozporządzenia – w przypadku przetwarzania danych osobowych szczególnych kategorii). Zgodą na przetwarzanie danych osobowych zwykłych jest przesłanie pisemnego oświadczenia lub wyraźne działanie potwierdzające (przesłanie dokumentów aplikacyjnych).
5. Podanie danych osobowych wskazanych w obowiązujących przepisach jest obowiązkowe i niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym, natomiast podanie pozostałych danych osobowych jest dobrowolne.
6. Odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty, którym dane te zostaną udostępnione na mocy obowiązujących przepisów prawa.
7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby obecnej rekrutacji do czasu jej zakończenia lub, w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach przyszłych rekrutacji – przez okres 1 roku.
8. Przysługuje Pani/Panu prawo do dostępu do swoich danych osobowych, w tym uzyskania kopii danych, prawo do sprostowania danych osobowych, prawo do usunięcia danych osobowych oraz prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Nie przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia sprzeciwu przeciw przetwarzaniu danych osobowych.
9. Przysługuje Pani/Panu prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych.
10. Udzielona przez zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać przez Panią/Pana cofnięta w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
11. Pani/Pana dane osobowe nie będę przekazywane do państw trzecich.
12. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.