asystent

Wydział Chemii, Katedra Chemii Ogólnej i Nieorganicznej
Uniwersytet Gdański
  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

SŁOWA KLUCZOWE: chemia nieorganiczna, chemia koordynacyjna, chemia bionieorganiczna, chemia surfaktantów, równowagi w roztworach, termodynamika chemiczna

Kandydaci na wyżej wymienione stanowisko powinni spełniać następujące wymagania:

  • posiadać tytuł zawodowy magistra w zakresie nauk chemicznych,
  • posiadać doświadczenie w zakresie dydaktyki chemii ogólnej i nieorganicznej,
  • posiadać doświadczenie w pracy naukowej w zakresie badania związków powierzchniowo czynnych oraz związków kompleksowych jonów metali,
  • posiadać dorobek publikacyjny w zakresie chemii surfaktantów i/lub chemii koordynacyjnej,
  • posiadać wiedzę i doświadczenie w zakresie zastosowania analitycznych technik pomiarowych tj. potencjometrii, konduktometrii, miareczkowania kalorymetrycznego i dichroizmu kołowego do badania równowag w roztworach,
  • posiadać umiejętność interpretacji parametrów termodynamicznych uzyskanych na drodze pomiarów fizykochemicznych,
  • wykazywać znajomość oprogramowania: Origin, AFFINImeter, Hyperquad, Cerko Lab System,
  • odbyć minimum dwa krótkoterminowe staże naukowe,
  • posiadać doświadczenie w przygotowywaniu projektów grantowych,
  • wykazywać bardzo dobrą znajomość języka angielskiego,
  • wykazywać biegłą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie,
  • wykazywać samodzielność w pracy badawczej, umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia warsztatu naukowego.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: biurodziekana.chemia@ug.edu.pl