asystent

Wydział Malarstwa
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina sztuki

Opis stanowiska

Rektor

Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

ogłasza konkurs nr 1/WM/2023

na stanowisko asystenta na Wydziale Malarstwa

Kierunek Malarstwo

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2023 r., poz. 742 ze zm.) oraz w Statucie ASP w Gdańsku z dnia 26 czerwca 2019 r. z późn. zm. i odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

I Wymagania niezbędne:

1.     Posiadanie tytułu zawodowego magistra lub doktora sztuki.

2.     Znajomość języka obcego (preferowany angielski).

3.     Dorobek zawodowy w zakresie dyscypliny: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

4.     Deklaracja, że Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu.

II Wymagania dodatkowe:

1.     Szeroka wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu malarstwa i rysunku z uwzględnieniem elementów anatomii plastycznej i psychofizjologii widzenia.

2.     Specjalistyczna wiedza i praktyka z zakresu technologii malarstwa i rysunku.

3.     Umiejętności obsługi podstawowych programów graficznych i edytorskich.

4.     Doświadczenie dydaktyczne (również praktyki doktoranckie).

III Wymagane dokumenty:

Kandydaci proszeni są o składanie następujących dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej na adres e-mail: sok.malarstwa@asp.gda.pl (tylko elektronicznie, skany dokumentów – łączny rozmiar wiadomości nie może przekroczyć 25 MB)

1.     Podanie do Rektora zawierające zgłoszenie udziału w konkursie.

2.     Skan dyplomu nadania tytułu zawodowego magistra sztuki lub nadania stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne (dla stopni doktora nadanych po dn. 30 kwietnia 2019 roku w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki) lub równoważny.

3.     Zaświadczenie o statusie studenta szkoły doktorskiej (nieobowiązkowe – składane przez studentów Szkoły Doktorskiej ASP w Gdańsku).

4.     Kwestionariusz osobowy według załącznika.

5.     Życiorys.

6.     Zaświadczenie o znajomości języka obcego (certyfikat, świadectwo ukończenia kursu itp.)

7.     Wykaz dorobku artystycznego wyłącznie w formie elektronicznej – portfolio w postaci wielostronicowej prezentacji PDF (z ewentualnym uwzględnieniem wiedzy w zakresie anatomii, psychofizjologii widzenia oraz technologii malarstwa i rysunku również w formie opisowej).

8.     Opis  doświadczenia dydaktycznego.

9.     Opis innych ważnych dokonań twórczych i organizacyjnych.

10.  Oświadczenie kandydata o akceptacji warunków konkursu wraz z deklaracją, że Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu.

11.  Podpisany obowiązek informacyjny (klauzula informacyjna) RODO – według załącznika.

Termin składania dokumentów: do dnia 30.06.2023 r. do godz. 23:00

Komisja podejmie decyzję o rekomendacji przyjęcia na stanowisko na podstawie dokumentacji przedłożonej przez kandydatkę lub kandydata. Komisja może zdecydować   o przeprowadzeniu rozmowy z kandydatami także za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Informacji na temat konkursu udziela: Sekcja Organizacji Kształcenia Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, tel. 58 301 28 01 w. 74

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NASTĄPI: 06.07.2023 r.

Z osobą wybraną w trybie konkursowym zostanie nawiązany stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas określony od dnia 01.10.2023 r.