1 stanowisko asystenta w grupie pracowników dydaktycznych

Mechaniczno-Elektryczny
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Główne obowiązki:

1)    prowadzenie zajęć dydaktycznych zgodnie z obowiązującymi rozkładami, zasadami pracy dydaktycznej i regulaminem studiów AMW;

2)    udział w opracowywaniu i uaktualnianiu ramowych oraz szczegółowych programów nauczania;

3)    systematyczne uaktualnianie i uzupełnianie obudowy dydaktycznej przedmiotów w materiały stosownie do rozwoju nauki i postępu technicznego;

4)    opracowywanie skryptów, podręczników i obudów przedmiotów dydaktycznych oraz ich uaktualnianie;

5)    współdziałanie z Biblioteką Główną w zakresie uzupełniania i uaktualniania księgozbioru niezbędnego w procesie dydaktycznym;

6)    systematyczne podnoszenie kwalifikacji naukowych;

7)    praca publikacyjna i wynalazcza;

Wykształcenie i umiejętności:

1.    Wymagania konieczne (podstawowe):

1)   Posiadanie tytułu magistra inżyniera lub stopienia naukowego w dyscyplinie inżynieria mechaniczna lub automatyka, elektronika i elektrotechnika lub w starych dyscyplinach, obowiązujących przed wejściem aktualnej ustawy, przypisanych do ww. dyscyplin, w tym w szczególności budowa i eksploatacja maszyn oraz automatyka i robotyka uzyskany w Polsce lub studia zagraniczne uznane za równoważne;

2)   Znajomość języka obcego w stopniu umożliwiającym udział w międzynarodowej wymianie naukowej oraz prowadzenie zajęć;

3)   Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodne prowadzenie zajęć;

4)   Doświadczenie w pracy dydaktycznej.

2.    Wymagania pożądane:

1)   Posiadanie umiejętności programowania sterowników PLC;

2)   Posiadanie umiejętności programowania w środowisku inżynierskim;

3)   Dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość zagadnień elektroniki oraz mechatroniki;

4)   Posiadanie dorobku naukowego udokumentowanego publikacjami w recenzowanych czasopismach

5)   Znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym.