1 stanowisko adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina sztuki

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w Zakładzie Teorii i Historii Sztuki

Działając na podstawie art. 119, Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (T.j. Dz. U. 2022 r., poz. 574) oraz Regulaminu przeprowadzania konkursu stanowiącego załącznik nr 6 do statutu ASP w Katowicach, ogłaszam konkurs na stanowisko adiunkta w grupie stanowisk badawczo- dydaktycznych w Zakładzie Teorii i Historii Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

I.  Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i złożą oświadczenie, że:

·  posiadają kwalifikacje na poziomie doktora nauk humanistycznych, społecznych lub doktora historii sztuki,

·  mają pełną zdolność do czynności prawnych,

·  korzystają z pełni praw publicznych,

·  nie były skazane prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe,

·  nie zostały ukarane karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust.1 pkt. 7 i 8.

II .Warunki udziału w konkursie:

·  posiadanie co najmniej trzyletniego doświadczenia zawodowego w działalności dydaktycznej (doświadczenie dydaktyczne w szkolnictwie wyższym),

·  prowadzenie działalności organizacyjnej, popularyzatorskiej lub szkoleniowej w obszarze psychologii, socjologii, dizajnu lub pokrewnych.

III. Wymagane dokumenty:

1.Zgłoszenie udziału w konkursie.

2.CV.

3.Kopia dyplomu uzyskania stopnia doktora nauk humanistycznych (nauk o sztuce bądź pokrewnych) w zakresie psychologii, socjologii, kulturoznawstwa,

4. Autoreferat zawierający m.in.:

–    informację o dotychczasowej działalności zawodowej i dydaktycznej, wykaz publikacji,

–    informację o innych osiągnięciach (udział w konferencjach, sympozjach, szkoleniach, itp.),

–   inne informacje, które zdaniem kandydata mogą mieć znaczenie w procesie rekrutacji.

5.Udokumentowane doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia zajęć w uczelni wyższej.

6.Oświadczenie o spełnieniu kryteriów zawartych w pkt. I.

7.Oświadczenie dotyczące zapoznania się z wszystkimi warunkami konkursu,

8.Oświadczenie o spełnieniu wymogów wskazanych w art. 113 powołanej wyżej ustawy,

9.Klauzula zgody dla kandydatów do pracy w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,

10.Oświadczenie stwierdzające, że Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy.

IV. Termin i miejsce składania dokumentów: do 19.06.2022 r., do godz. 14.00 Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, ul. Raciborska 37, Dział Spraw Pracowniczych, tel. 32 758 77 15; kadry@asp.katowice.pl (preferowana forma elektroniczna)

V. Planowana data rozstrzygnięcia konkursu: 24.06.2022 r.

VI. Proponowane warunki zatrudnienia: umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, na czas nieokreślony.

VII. Planowany termin zatrudnienia: od 01.10.2022 r.

VIII. Po rozstrzygnięciu konkursu, dokumentacja konkursowa kandydatów, którzy nie zostali wybrani jest  im zwraca lub po upływie miesiąca od zakończenia postępowania konkursowego podlega zniszczeniu.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zastrzega sobie prawo do powiadomienia o wynikach konkursu jedynie tego kandydata, który zostanie wybrany.

Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.