1 stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina sztuki

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko asystenta w Katedrze Grafiki, Wydział Artystyczny
w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

Działając na podstawie art. 119 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2022, poz. 574) oraz Regulaminu przeprowadzania konkursu stanowiącego załącznik nr 6 do Statutu ASP w Katowicach, ogłaszam konkurs na stanowisko asystenta
w grupie stanowisk badawczo-dydaktycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

I. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i złożą oświadczenie, że:

● nie zostały ukarane karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust.1 pkt. 7 i 8 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,

● mają pełną zdolność do czynności prawnych,

● korzystają z pełni praw publicznych,

● nie były skazane prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.

II. Warunki udziału w konkursie:

1.  Posiadanie tytułu zawodowego magistra sztuki,

2. Prowadzenie działalności naukowo – artystycznej,

3. Doświadczenie z obszaru technik cyfrowych:

– doświadczenie zawodowe w pracy z obrazem 2D, 3D z zakresu grafiki artystycznej

  i projektowania graficznego wraz z udokumentowanymi w portfolio realizacjami,

         – obsługa programów graficznych i multimedialnych pakietu Adobe wraz z udokumentowanymi

           w portfolio realizacjami,

– znajomość środowiska 3D w tym oprogramowania typu Blender,

– umiejętność prosperowania w obszarach grafiki 2D, 3D oraz ich hybrydzie; mile widziane

  realizacje wizualizacji oraz instalacji do wydarzeń artystycznych np. spektakli oraz koncertów,

  oraz eksperyment w zakresie umiejętności kreowania przestrzeni sparametryzowanych z

  silnym naciskiem na integrację ruchu z dźwiękiem

4. Praca z obrazem ruchomym i formą audiowizualną w czasie rzeczywistym:

– animacja i postprodukcja w programie After Effects wraz z udokumentowanymi w portfolio

  realizacjami,

– montaż video w programie Adobe Premiere wraz z udokumentowanymi w portfolio

  – doświadczenia w produkcji audio/muzycznej wraz z udokumentowanymi w portfolio

    realizacjami.

5. Wiedza praktyczna i teoretyczna z zagadnień: generative art, immersion (virtual reality),

     interactive art, internet art, motion graphics, music visualization, computer graphics, new

     media art, mapping, electronic music, generative music, itp.

6. Posiadania ogólnych doświadczeń́ w zakresie grafiki artystycznej / warsztatowej.

7. Doświadczenie w organizowaniu wystaw, warsztatów.

8. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

III. Wymagane dokumenty:

1. Zgłoszenie udziału w konkursie.

2. Życiorys (CV) zawierający:

– informację o dotychczasowej działalności dydaktycznej,

– informację o dotychczasowej działalności naukowo-artystycznej:

wykaz projektów artystycznych, naukowych, badawczych
wykaz osiągnieć, publikacji, udziału w konferencjach, sympozjach, szkoleniach, współpracy ze znaczącymi jednostkami kultury, itp.,
– portfolio zawierające wykaz zrealizowanych projektów artystycznych, badawczych lub

   komercyjnych,

– informacje dotyczące doświadczenia z obszaru technik cyfrowych wskazanych w

   warunkach udziału w konkursie (pkt.II),

– inne informacje, które zdaniem kandydata mogą mieć znaczenie w procesie rekrutacji.

3. Kopia dyplomu uzyskania tytułu magistra sztuki.

4. Certyfikat  lub inny dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

5. Zaświadczenia, referencje, opinie i inne dyplomy zawodowe (opcjonalnie).

6. Oświadczenie o spełnieniu wymogów wskazanych w art. 113 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

7. Oświadczenie, dotyczące zapoznania się z wszystkimi warunkami konkursu.

8. Oświadczenie stwierdzające, że Akademia będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy.

9. Klauzula zgody dla kandydatów do pracy w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

IV.  Termin przesyłania dokumentów elektronicznie: do 31.10.2022 r.  do godz. 14:00

Preferowana jest forma elektroniczna na adres:kadry@asp.katowice.pl

V. Komisja konkursowa w trakcie prowadzonego postępowania konkursowego może zapraszać

      kandydatów na rozmowy.

VI. Planowana data rozstrzygnięcia konkursu: 03.11.2022 r.

VII.  Proponowane warunki zatrudnienia: umowa o pracę na stanowisku badawczo-dydaktycznym na czas określony do 30.09.2023 r., w pełnym wymiarze czasu pracy.

VIII. Planowany termin zatrudnienia: 15 listopada 2022 r.

IX. Po zakończeniu postępowania konkursowego dokumenty kandydatów, którzy nie zostali

   wybrani są im zwracane lub po upływie miesiąca od zakończenia postępowania

   konkursowego podlegają zniszczeniu.

X. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zastrzega sobie prawo do powiadomienia

      o wynikach konkursu jedynie tego kandydata, który zostanie wybrany.

XI. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor Akademii Sztuk Pięknych
        w Katowicach.

Klauzulę zgody dla kandydatów można pobrać :https://bip.asp.katowice.pl/artykul/451/81566/asystent-w-katedrze-grafiki