Adiunkt (dydaktyczny)

Wydział Psychologii w Katowicach
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny to niepubliczna uczelnia akademicka prowadząca działalność badawczą oraz oferująca studia o profilu praktycznym i akademickim w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Oferta dydaktyczna uczelni obejmuje kierunki z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, ale także wzornictwa i grafiki. Uczelnia należy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a jej pracownicy mają realny wpływ na rozwój wielu dziedzin nauki. Wyniki prowadzonych przez nich badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Na uczelni działa kilkanaście jednostek badawczych prowadzących interdyscyplinarne projekty. Zespół Uniwersytetu SWPS tworzy ponad 700 osób – pracowników akademickich i pionu biznesowo-organizacyjnego. Uczelnia jest atrakcyjnym miejscem rozwoju zawodowego, zapewnia system atrakcyjnych benefitów pracowniczych. Tworzymy zróżnicowane i współdziałające środowisko profesjonalistów ceniących pracę na rzecz studentów, tworzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie. Pracownikami i współpracownikami uczelni są wybitni naukowcy, odnoszący sukcesy praktycy, artyści i przedstawiciele świata mediów.

Dziekan Wydziału Psychologii w Katowicach SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego poszukuje kandydatów i kandydatek na stanowisko:

Adiunkt

w grupie pracowników  dydaktycznych

Pensum dydaktyczne: 360 godzin

Zadania:

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu psychologii w siedzibie Wydziału Psychologii w Katowicach;
  • Opracowywanie autorskich programów zajęć;
  • Doskonalenie warsztatu dydaktycznego;
  • Wspieranie działań marketingowych uczelni, budowanie relacji z otoczeniem społeczno- gospodarczym;
  • Angażowanie się w działalność organizacyjną wydziału i uczelni.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Posiadania‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ ‌ doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie psychologia;
  • Minimum rocznego doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych;
  • Zainteresowań naukowych w obszarze psychologii klinicznej i zdrowia;
  • Gotowości‌ ‌do‌ ‌prowadzenia‌ ‌zajęć‌ ‌także‌ ‌w‌ ‌weekendy‌;
  • Biegłej ‌znajomości‌ ‌języka‌ ‌angielskiego‌ oraz języka polskiego, umożliwiającej‌ ‌prowadzenie‌ ‌zajęć‌ w tych językach;
  • Bardzo‌ ‌dobrej‌ ‌obsługi‌ ‌komputera‌ ‌i‌ ‌gotowości‌ ‌do‌ ‌uczenia‌ ‌się‌ ‌nowych‌ ‌aplikacji‌; ‌ ‌
  • Deklaracji‌ ‌o‌ ‌zatrudnieniu‌ ‌w‌ ‌SWPS‌ ‌Uniwersytecie‌ ‌Humanistycznospołecznym‌ ‌jako‌ podstawowym‌ ‌miejscu‌ ‌pracy‌.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny;
  • Zniżki na kursy językowe;
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika jego rodziny;
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit;
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach,
  • Możliwość‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌rozwijania‌ ‌kompetencji‌ ‌dydaktycznych‌; ‌ ‌
  • Elastyczne‌ ‌ścieżki‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego‌; ‌ ‌
  • Możliwość‌ ‌pracy‌ ‌i‌ ‌rozwoju‌ ‌w‌ ‌interdyscyplinarnym‌ ‌i‌ ‌przyjaznym‌ ‌środowisku‌ ‌akademickim‌;
  • Współtworzenie‌ ‌kultury‌ ‌instytucjonalnej‌ ‌ceniącej‌ ‌otwartość,‌ ‌odwagę‌ ‌i‌ ‌odpowiedzialność‌.

W ramach rekrutacji prosimy o złożenie następujących dokumentów:

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌;
  • kopia‌ ‌dokumentów‌ ‌poświadczających‌ ‌uzyskanie‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ doktora‌.

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza

Termin nadsyłania aplikacji: 28 maja 2022

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 10 czerwca  2022

Termin rozpoczęcia pracy: 1 października 2022

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe – 25%
  • Osiągnięcia dydaktyczne – 65%
  • Osiągnięcia praktyczne i organizacyjne – 10%

Skład Komisji Konkursowej:

  • Dr Karolina Zalewska- Łunkiewicz –  Przewodnicząca Komisji
  • Dr Monika Kornacka  – Członkini Komisji
  • Dr Maciej Januszek – Członek Komisji
  • Anna Zając Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji

Link do REGULAMINU

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem azajac2@swps.edu.pl