asystent w grupie pracowników dydaktycznych

Wydział Wychowania Fizycznego
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki o kulturze fizycznej

Opis stanowiska

REKTOR Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach ogłasza konkurs (nr ref. AWF/08/2022) na stanowisko ASYSTENTA w grupie pracowników dydaktycznych w Zakładzie Biomedycznych Podstaw Aktywności Fizycznej Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych Wydziału Wychowania Fizycznego.

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające wymogi określone wymagania art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2022.574 z późń. zm.).

Kandydat przystępujący do konkursu powinien posiadać:

  • tytuł zawodowy magistra w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej;
  • udokumentowane doświadczenie dydaktyczne na poziomie szkoły wyższej;
  • kwalifikacje zawodowe, uprawnienia i osiągnięcia przydatne w procesie dydaktycznym, potwierdzone dyplomami lub certyfikatami;
  • dorobek dydaktyczno-naukowy, publikacje w czasopismach recenzowanych, badania własne;
  • publikacje naukowe z listy filadelfijskiej z zakresu działalności zakładu;
  • zaświadczenia o udziale w konferencjach naukowo-dydaktycznych, szkoleniach i warsztatach;
  • doświadczenie w organizacji konferencji naukowych;
  • doświadczenie w pracach zespołów badawczych oraz przy realizacji projektów w dziedzinie nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej;
  • pozytywną oceną Komisji oceniającej nauczycieli akademickich (w typowym poprzedzającym okresie oceny);
  • dobrą znajomość języka angielskiego.

Dodatkowym kryterium wyboru kandydata jest uzyskanie pozytywnej opinii kierownika katedry odnośnie kwalifikacji merytorycznych oraz innych predyspozycji i umiejętności, wskazujących na przydatność kandydata do pracy dydaktycznej w danej jednostce.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • pracę w dynamicznym i zgranym zespole oraz w przyjaznej uczelnianej atmosferze;
  • różnorodność zadań i wyzwań, rozwój zawodowy;
  • świadczenia socjalne;
  • możliwość korzystania z obiektów sportowych uczelni.

Kandydat przystępujący do konkursu powinien przedłożyć następujące dokumenty:

  1. zgłoszenie do konkursu adresowane do Rektora AWF Katowice;
  2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk na stronie uczelni);
  3. klauzulę informacyjną dla kandydata w postępowaniu konkursowym RODO (druk na stronie uczelni);
  4. oświadczenie art. 113 ustawy – czynności prawne (druk na stronie uczelni);
  5. oświadczenie art. 118 ustawy – czynności prawne (druk na stronie uczelni);
  6. oświadczenie, że AWF Katowice będzie stanowić podstawowe miejsce pracy w rozumieniu art. 120 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (druk na stronie Uczelni);
  7. dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganych kwalifikacji (w tym dyplomy);
  8. CV wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu zatrudnienia wraz z wykazem osiągnięć badawczo-naukowych oraz planem rozwoju naukowego i wykazem osiągnięć dydaktycznych.

Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia, ostateczną decyzję o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony podejmuje Rektor AWF Katowice.

Uczelnia zastrzega sobie prawo odwołania konkursu bez podania przyczyny.

Dokumentację konkursową prosimy przesłać na adres:

  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Dziekanat Wydziału Wychowania Fizycznego, 40-065 Katowice, ul. Mikołowska 72A, lub
  • na adres e-mail: oferty-pracy@awf.katowice.pl do dnia 13.06.2022 r.

Rozstrzygnięcie konkursu do dnia 15.06.2022 r.