Profesor uczelni

Budownictwa i Architektury
Politechnika Świętokrzyska
  • Miejsce: Kielce
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • architektura i urbanistyka

Opis stanowiska

INSTYTUCJA: Politechnika Świętokrzyska

MIASTO: Kielce

STANOWISKO: profesor uczelni w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych

DZIEDZINA NAUKOWA: nauki inżynieryjno – techniczne

DYSCYPLINA NAUKOWA: architektura i urbanistyka

DATA OGŁOSZENIA: 1/12/2022

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 9/01/2023

LINK DO STRONY: https://bip.tu.kielce.pl/informacje-ogolne/konkursy-na-stanowiska/

SŁOWA KLUCZOWE: architektura i urbanistyka

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Osoba zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w grupie pracowników badawczo –  dydaktycznych będzie odpowiedzialna za: prowadzenie zajęć dydaktycznych w zakresie projektowania architektoniczno – urbanistycznego, prowadzenie działalności naukowej
w dziedzinie nauk inżynieryjno – technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka.

Wymagane kwalifikacje:

·      stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie architektura i urbanistyka,

·      predyspozycje do pracy dydaktycznej i naukowo – badawczej na stanowisku nauczyciela akademickiego,

·      udokumentowane osiągnięcia naukowe w postaci publikacji naukowych,

·      znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2,

·      w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie
i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami,

Wykaz wymaganych dokumentów:

•       podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej,

•       życiorys (CV),

•       kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o pracę,

•       autoreferat zawierający informacje o dorobku naukowym, dydaktycznym oraz organizacyjnym,

•       wykaz publikacji naukowych, osiągnięć dydaktycznych i zawodowych,

•       odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich,

•       odpis dyplomu uzyskania stopnia doktora i doktora habilitowanego,

•       kserokopie dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje,

•       oświadczenie Kandydata, że Politechnika Świętokrzyska będzie Jego podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,

•       oświadczenie o spełnieniu warunków art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym
i nauce,

•       oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji.

Oferty należy kierować na adres:

Politechnika Świętokrzyska, Wydział Budownictwa i Architektury

Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7,  25-314 Kielce

Termin składania ofert upływa:9/01/2023

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż w ciągu trzech miesięcy od daty niniejszego ogłoszenia. Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez Komisję Konkursową. Komisja może przeprowadzić rozmowy z kandydatami. Kandydaci, których oferty nie zostaną przyjęte, otrzymają zwrot dokumentów.

Zastrzega się prawo nierozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny.