1 stanowisko adiunkt

Wydział Rolniczo-Ekonomiczny
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta badawczo – dydaktycznego w Katedrze Ekonomii i Gospodarki Żywnościowej

Data ogłoszenia:25.05.2022

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Termin składania podań upływa: 24.06.2022

Rozstrzygnięcie konkursu: 01.07.2022

Organizator: Dziekan Wydziału Rolniczo – Ekonomicznego

Status naboru: w toku

Warunki konkursu:

1.      Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii;

2.      Spełnianie wymagań warunkujących zatrudnienie na stanowisku adiunkta badawczo – dydaktycznego w Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zawartych w Zarządzeniach Rektora nr 189/2019 i 4/2020;

3.      Dorobek naukowy w zakresie ekonomii opublikowany w wysokopunktowanych czasopismach indeksowanych w bazach Scopus lub Web of Science oraz autorstwo monografii naukowej;

4.      Udokumentowana znajomość dwóch nowożytnych języków obcych;

5.      Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu nauk ekonomicznych, w tym również zajęć w języku angielskim;

6.      Umiejętność wykorzystywania narzędzi IT i baz danych statystycznych w pracy naukowej i dydaktyce;

7.      Doświadczenie w pracy zespołów badawczych;

8.      Predyspozycje do pracy naukowo-dydaktycznej w zakresie ekonomii i finansów;

9.      Doświadczenie w pracy w innych ośrodkach naukowych będzie dodatkowym atutem kandydata;

Kandydatem może zostać osoba, która spełnia następujące wymogi określone w Ustawie Prawo o Szkolnictwie Wyższym:

posiada kwalifikacje określone w Ustawie;
ma pełną zdolność do czynności prawnych;
nie została ukarana prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo umyślne;
korzysta w pełni z praw publicznych.

Wykaz wymaganych dokumentów:

1.      Pisemne zgłoszenie udziału w konkursie;

2.      CV;

3.      Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje w tym:

– odpis dyplomu ukończenia studiów;

– odpis dyplomu nadania stopnia naukowego doktora;

– dokumenty potwierdzający znajomość języków obcych.

4.      Wykaz publikacji oraz inną dokumentację osiągnięć w pracy naukowej i dydaktycznej;

5.      Kwestionariusz osobowy

6.      Oświadczenie  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz.1000).

7.      Oświadczenie że „Uniwersytet Rolniczy będzie moim podstawowym miejscem zatrudnienia”;

Zainteresowani proszeni są o złożenie kompletu dokumentów w Dziekanacie Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21, pokój 225, Tel. 12 662-44-24.

Uniwersytet Rolniczy zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjętej decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Decyzja w sprawie wyboru kandydata jest wyłączną i suwerenną sprawą Uniwersytetu Rolniczego i nie pociąga za sobą konieczności jej uzasadniania.

Złożone dokumenty można odebrać w terminie do 10 dni po rozstrzygnięciu konkursu.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają określone w art. 113, 116 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018r., Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 ze zm).