1 stanowisko asystenta w grupie pracowników dydaktycznych

Wydział Mechaniczny
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników dydaktycznych w Katedrze Informatyki Stosowanej (M-07) na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

Wymiar etatu: pełny etat

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Rodzaj umowy o pracę: na czas określony 12 miesięcy

Zatrudnienie od 1.10.2023 r.

Reprezentowana dyscyplina naukowa: Inżynieria Mechaniczna

Niezbędne wymagania:

  • posiadanie co najmniej tytułu magistra inżyniera, równorzędnego lub wyższego na kierunku: Mechanika i Budowa Maszyn, Informatyka Stosowana lub pokrewnym,
  • posiadanie przygotowania pedagogicznego lub uzupełnienie go w pierwszym roku zatrudnienia,
  • wiedza z obszaru SQL Serwer–administracja; ORACLE  umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim,
  • posiadanie udokumentowanej znajomości języka obcego (preferowany język angielski).

Dodatkowe wymagania:

  • posiadanie doświadczenia dydaktycznego lub wcześniejszego prowadzenia zajęć dydaktycznych z przedmiotów: administracja bazy danych, projektowanie baz danych,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność prowadzenia prac naukowo-badawczych,
  • w przypadku obcokrajowców udokumentowana znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych,
  • wskazanie Politechniki Krakowskiej jako podstawowego miejsca pracy.

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

Do obowiązków w zakresie kształcenia i wychowywania studentów należy w szczególności:

  • realizacja pensum dydaktycznego, na zasadach określonych w Regulaminie Pracy Politechniki Krakowskiej,
  • prowadzenie stałych konsultacji ze studentami oraz egzaminów i zaliczeń,
  • opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć i ich aktualizacja do obecnego stanu wiedzy,
  • udział w seminariach naukowych i dydaktycznych,
  • dążenie do rozwoju osobistego poprzez uczestnictwo w szkoleniach,
  • aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych Katedry,
  • inne prace zlecone przez bezpośredniego przełożonego,
  • udział w projektach prowadzonych w Katedrze.

Wymagane dokumenty:

  • podanie skierowane do JM Rektora Politechniki Krakowskiej o zatrudnienie na stanowisku asystenta
    w grupie pracowników dydaktycznych,
  • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia),
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie,
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego lub zobowiązanie do jego odbycia,
  • dokument potwierdzający znajomość języka obcego (preferowany j. angielski), oraz  w przypadku obcokrajowców dokument potwierdzający znajomość języka polskiego,
  • kserokopie posiadanych certyfikatów i uprawnień.

Zatrudnienie nastąpi po przeprowadzeniu postępowania konkursowego polegającego na:

–         analizie złożonej dokumentacji,

–         przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych (bezpośrednich lub poprzez komunikatory internetowe),

Wymagane dokumenty należy składać w 2 egzemplarzach w sekretariacie Katedry Informatyki Stosowanej, al. Jana Pawła II 37, 31-864 Kraków, budynek G, pokój G106, w godz. 9-14. Teczki z dokumentami powinny zawierać dopisek: dotyczy konkursu na stanowisko asystenta w grupie pracowników dydaktycznych na Wydziale Mechanicznym, znak sprawy M-07.1102.1.2023 lub przesłać w formie skanów na adres e-mail: m-7@pk.edu.pl

Dokumenty należy złożyć w terminie do 3.07.2023 r.

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu na Wydziale Mechanicznym: do 6.07.2023 r.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu z kandydatami, których aplikacje spełniły niezbędne wymagania oraz zostały najwyżej ocenione przez Komisję Rekrutacyjną. Informacja o wynikach konkursu zostanie opublikowana na stronie BIP PK oraz MNiSW.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w sekretariacie Katedry Informatyki Stosowanej w dniach 10-12.07.2023 r. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.