3 stanowiska asystenta

Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

REKTOR
Uniwersytetu Jagiellońskiego
ogłasza konkurs na trzy stanowiska

ASYSTENTA

w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

w Instytucie Fizyki  im. M. Smoluchowskiego
na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
w dyscyplinie nauki fizyczne
w zakresie fizyki lub biofizyki

      Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

–          posiadają co najmniej tytuł zawodowy doktora, magistra, magistra inżyniera albo równorzędny,

–          wykazują predyspozycje do prowadzenia badań w ramach tematów badawczych rozwijanych w Instytucie Fizyki, ewentualnie także badań interdyscyplinarnych powiązanych ściśle z fizyką lub biofizyką,

–          posiadają przygotowanie do prowadzenia pracy dydaktycznej

Dodatkowo od kandydata oczekujemy:

–          wyróżniającą się pracę magisterską potwierdzoną opinią opiekuna naukowego lub rozprawę doktorską potwierdzoną wysoką oceną,

–          przedłożenia opinii bezpośredniego przełożonego o predyspozycjach do pracy nauczyciela akademickiego. Zawarte poniżej w 8 pkt

–          aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych na badania,

–          prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim,

–          gotowości do prowadzenia badań w ośrodkach zagranicznych, jeśli tematyka badań będzie to uzasadniała.

Zwycięzca konkursu jest zobowiązany do podpisania umowy o pracę najpóźniej do 1 października 2022 oraz do podjęcia pracy najpóźniej 1 lutego 2023 roku. Zwycięzca konkursu zostanie zatrudniony na okres 33 miesięcy z możliwością przedłużenia zatrudnienia na czas nieokreślony po upływie tego okresu.

Kandydaci przystępujący do konkursu winni przesłać do Sekretariatu Dyrektora Instytutu Fizyki im. M. Smoluchowskiego UJ,     30-348 Kraków, ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 11, w formie elektronicznej na adres: ifms@uj.edu.pl następujące dokumenty:

1)       podanie,

2)       życiorys,

3)       kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

4)       odpis dyplomu magisterskiego lub doktorskiego,

5)       informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata, w tym spis publikacji,

6)       informację o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych,

7)       formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,

8)       opinię bezpośredniego przełożonego o predyspozycjach do pracy nauczyciela akademickiego (z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał) oraz o działalności naukowej kandydata,

9)       oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,

10)    oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,

11)    oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.

12)    informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Termin rozpoczęcia konkursu:                                 29 kwietnia 2022 roku

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem:            30 maja 2022 roku

Zatwierdzenie listy rankingowej w dniu:                 30 czerwca 2022 roku

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia:             30 września 2022 roku