adiunkt

Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • matematyka

Opis stanowiska

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko ADIUNKTA w grupie pracowników badawczych w Instytucie Matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki, w dyscyplinie naukowej: Matematyka, w dziedzinie Geometria Analityczna i Teoria Osobliwości.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
• posiadają co najmniej stopień doktora;
• posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
• biorą czynny udział w życiu naukowym.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

• posiadanie doświadczenia w badaniach dotyczących teorii liczb i rzeczywistej geometrii algebraicznej oraz teorii
osobliwości;
• stopień doktora powinien być uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed 1.01.2023 r. Do określonego okresu 7 lat nie wlicza się okresów przebywania na urlopie macierzyńskim, urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie ojcowskim, urlopie rodzicielskim lub urlopie wychowawczym, udzielonych na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, lub okresów pobierania zasiłku macierzyńskiego lub świadczenia rodzicielskiego, albo okresów pobierania zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego w związku z niezdolnością do pracy, w tym spowodowaną chorobą wymagającą rehabilitacji leczniczej.

Stanowisko jest oferowane w ramach projektu „Lipschitz Geometry of Real and Complex singularities” finansowanego w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Oczekuje się, że wybrany kandydat podejmie prace badawcze przynajmniej w jednym z proponowanych tematów badawczych, rozumianych w szerokim sensie. Oznacza to zaangażowanie w badania geomertrii lipschitzowskiej osobliwości rzeczywistych lub zespolonych, rozwój metrycznej teorii węzłów, lub badania metrycznej geometrii zbiorów konfliktowych i szkieletów.

Wymagane dokumenty:

1. CV,
2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada,
4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie:

Dodatkowe dokumenty aplikacyjne:

1. podanie;
2. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
3. recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada,
4. formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał;
5. dwa listy rekomendacyjne.

Przebieg postępowania konkursowego:

Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej, podczas której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem /Kandydatką.
Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi/Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji.