Adiunkt badawczo – dydaktyczny

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Rektor

Uniwersytetu Jagiellońskiego

ogłasza konkurs na stanowisko ADIUNKTA

w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

w Instytucie Fizyki Teoretycznej
na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
w dyscyplinie nauki fizyczne

w zakresie fizyki teoretycznej

Do konkursu mogą   przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

1) posiadają co najmniej stopień doktora;

2) posiadają odpowiedni dorobek naukowy;

3) biorą czynny udział w życiu naukowym;

4) posiadają doświadczenie w pracy dydaktycznej.

Kandydaci przystępujący do konkursu winni przesłać pocztą elektroniczną na adres wydzial.fais@uj.edu.pl (lub złożyć w Sekretariacie Instytutu Fizyki Teoretycznej UJ, Kraków, ul. prof. St. Łojasiewicza 11, pok. D-2-03, tel. +48 12 664 4726)  następujące dokumenty:

1.    podanie,

2.    życiorys,

3.    kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

4.    odpis dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli kandydat posiada,

         5.     informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata, w tym spis publikacji,

6.    informację o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych,

7.    recenzje pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli kandydat posiada,

8.    formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,

9.   opinię  bezpośredniego przełożonego  o  predyspozycjach  i  kwalifikacjach  kandydata  do  pracy  naukowej  oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,

10.  oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,

11.  oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

12.  oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ,

13.  informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Termin rozpoczęcia konkursu:  5.05.2021.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem: 06.06.2021.

Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi do dnia 16.06.2021.

Termin rozpoczęcia pracy: najpóźniej 1 października 2021r.