ADIUNKT (GRUPA PRACOWNIKÓW BADAWCZYCH)

Centrum Spraw Osobowych
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

Informacja o konkursie na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Centrum Badań Przekładoznawczych w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polonistycznych na Wydziale Polonistyki UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Centrum Badań Przekładoznawczych w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polonistycznych na Wydziale Polonistyki w zakresie literaturoznawstwa / przekładoznawstwa

Do konkursu mogą   przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

1.         posiadają co najmniej stopień doktora,

2.         posiadają odpowiedni dorobek naukowy,

3.         biorą czynny udział w życiu naukowym,

Ponadto kandydaci muszą spełnić następujące wymagania:

4.         stopień doktora nadany przez jednostkę inną niż Uniwersytet Jagielloński oraz nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie; w przypadku kobiet okres ten podlega wydłużeniu
o 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko (wymóg NCN),

5.         biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (język ojczysty lub poziom C2),

6.         udokumentowana bardzo dobra znajomość języka obcego innego niż angielski,

7.         dobra znajomość języka angielskiego,

8.         znajomość obsługi pakietu MS Office; w szczególności programu Excel.

Preferowani będą kandydaci mający:

1.         dorobek naukowy w zakresie historii przekładu, przekładoznawstwa lub historii literatury,

2.         doświadczenie w realizacji projektów badawczych.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.