Adiunkt – post-doc

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Zakład Biofizyki Komórki ogłasza konkurs na stanowisko post-doca dla osób mających doświadczenie w dziedzinie biologii komórki i/lub biofizyce. Post-doc będzie współrealizował projekt dotyczący mechanizmów indukcji uszkodzeń i naprawy DNA w oocytach i komórkach somatycznych ssaków. W projekcie stosowane są techniki z zakresu biologii komórki i biofizyki takie jak mikroskopia fluorescencyjna, obrazowanie superrozdzielcze oraz zróżnicowane metody detekcji uszkodzeń i naprawy DNA.

Celem projektu jest zrozumienie mechanizmów stojących za niższym w porównaniu do komórek somatycznych wskaźniku liczby mutacji w żeńskich komórkach rozrodczych. Badania prowadzone w ramach projektu obejmują m.in.: pomiary liczby pojedynczych pęknięć DNA (SSBs) w oocytach i komórkach somatycznych, pomiary i obrazowanie lokalizacji czynników decydujących o naprawie pojedynczych uszkodzeń DNA w oocytach i komórkach somatycznych, ocenę zdolności naprawczych oocytów i zygot oraz ocenę roli komponentów naprawczych.

Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

1) posiadają co najmniej stopień doktora w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych;

2) posiadają odpowiedni dorobek naukowy;

3) biorą czynny udział w życiu naukowym.

4) posiadają podstawową wiedzę w zakresie biologii komórki,

5) znają język angielski

Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie życiorysu (curriculum vitae) na adres kierownika projektu (jerzy.dobrucki@uj.edu.pl). Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną (Skype, Zoom, Teams).

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem: 28.02.2023.

Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi do dnia: 3.03.2023.

Planowana początkowa data zatrudnienia: 27.03.2023.

Okres zatrudnienia: 3 lata

Pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego są objęci ubezpieczeniami emerytalnymi i zdrowotnymi. Uniwersytet  oferuje również możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych pakietów opieki medycznej oraz sportowych (np. karta Multisport), i in.