adiunkt

Biologii i Ochrony Środowiska
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Katedra Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki zatrudni adiunkta w grupie pracowników badawczych

INSTYTUCJA: Katedra Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: adiunkt w grupie pracowników badawczych post-doc (adiunkt)

WYMIAR GODZINOWY: pełny etat

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki biologiczne

DATA OGŁOSZENIA: 29.11.2022 r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 28.12.2022 r.

LINK DO STRONY UCZELNI: www.uni.lodz.pl

DODATKOWE INFORMACJE: zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć elektronicznie na adres: magdalena.blazewicz@biol.uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: różnorodność biologiczna, fileogenetyka, fileogeografia, oceanobiologia

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Praca naukowa w projekcie: Różnorodność biologiczna i wzorce rozmieszczenia skorupiaków z grupy Peracarida południowo-wschodniej Australii (BIOPASS).

Kandydat powinien spełniać następujące kryteria:

·        posiadać stopień naukowy doktora nauk biologicznych uznawany w Polsce – stopień powinien być uzyskany w latach 2013-2020;

·        istotny dorobek publikacyjny w zakresie genetyki w czasopismach znajdujących się w bazie JCR. Wymagane są co najmniej 3 artykuły w czasopismach powyżej górnego kwartyla według IF lub CiteScore lub posiadające co namniej 100 pkt. MEiN (w co najmniej jednym z nich pierwsze autorstwo lub autor korespondujący);

·        doświadczenie w badaniach molekularnych;

·        znajomość metod filogenetycznych i filogeograficznych oraz umiejętność stosowania ich w badaniach oceanobiologicznych;

·        zaangażowanie w pracy badawczej oraz umiejętność samodzielnej pracy eksperymentalnej (projektowanie eksperymentów, analiza wyników itd.);

·        bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;

·        w okresie pobierania wynagrodzenia za realizację Projektu, kandydat otrzymujący stanowisko post-doc nie może pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich w konkursach NCN ani nie może być zatrudniony na podstawie innej umowy o pracę;

·        kierownik projektu z jednostki zatrudniającej kandydata nie może być promotorem/promotorem pomocniczym w jego przewodzie doktorskim.

Zakres zadań:
– ekstrakcja i PCR materiału genetycznego z powierzonych materiałów;
– sekwencjonowanie DNA (Sangera, NGS, ddRAD);
– wykonanie analiz filogenetycznych i filogeograficznych.

Kandydat na w/w stanowisko powinien spełniać wymogi art. 113, art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2022 r., poz. 574 ze zm.) oraz Statutu Uniwersytetu Łódzkiego.

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata (https://www.uni.lodz.pl/kariera), życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.), kopię dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora, klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego (https://www.uni.lodz.pl/kariera).

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 05.01.2023 r.

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami.

Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.