Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić kandydaci spełniający następujące wymagania:
• posiadanie stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna,
• posiadanie umiejętności projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych, w szczególności maszyn przepływowych oraz sporządzania dokumentacji technicznej maszyn i urządzeń mechanicznych, w tym turbin i sprężarek,
• posiadanie umiejętności obsługi programów Ansys CFX, Ansys SpaceClaim, Ansys TurboGrid, AutoCAD, Creo Parametrics, MatLab, MS Office
• posiadanie doświadczenia w planowaniu i prowadzeniu badaniach eksperymentalnych na maszynach przepływowych oraz analizowaniu wyników,
• posiadanie umiejętności prowadzenia pomiarów z wykorzystaniem technik PIV (Particle Image Velocimetry) oraz znajomości metod analizy sygnałów,
• posiadanie doświadczenia i umiejętności w modelowaniu matematycznym oraz modelowaniu numerycznym niestabilności przepływowych w sprężarkach,
• dorobek naukowy obejmujący min. 1 publikację w czasopismach z listy JCR,
• doświadczenie w kierowaniu projektem ze środków krajowych lub udział w projekcie międzynarodowym,
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego, w tym słownictwa technicznego,
• doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, w tym w językach obcych,
• mile widziane będzie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych na uczelni zagranicznej lub doświadczenie we współpracy z przemysłem.

Oczekiwania:
• planowanie i prowadzenie prac naukowych, których rezultaty będą publikowane w czasopismach z listy filadelfijskiej,
• przygotowywanie wniosków projektowych i pozyskiwanie projektów badawczych finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych,
• prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim,
• przygotowywanie publikacji naukowych.

Dokumenty aplikacyjne, zawierające:
• podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Politechniki Łódzkiej,
• kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
• odpis dyplomu uzyskanego stopnia naukowego, kopie świadectw potwierdzających ukończenie specjalistycznych kursów i szkoleń, certyfikaty znajomości języków,
• wykaz dorobku zawodowego i naukowego wraz z kopią najważniejszej publikacji,
• oświadczenie kandydata, że PŁ będzie podstawowym miejscem pracy,
• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów zatrudnienia,

prosimy przesyłać do dnia 31 grudnia 2021 roku na adres e-mail: w1i12@adm.p.lodz.pl w tytule wiadomości podając „Adiunkt”
bądź na adres pocztowy:
Politechnika Łódzka, Instytut Maszyn Przepływowych
ul. Wólczańska 217/221, 93-005 Łódź
(bud. nr B-13, II piętro, pokój nr 208)
Adres do korespondencji:
ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź
z dopiskiem na kopercie „Adiunkt”.

Przewidywany termin zatrudnienia: niezwłocznie po rozstrzygnięciu konkursu.

Forma zatrudnienia: zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu na czas określony.

Odpowiemy tylko na wybrane zgłoszenia. Wybrani Kandydaci spełniający powyższe wymagania zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, o której terminie powiadomimy telefonicznie bądź mailowo.

Informujemy, że złożonych dokumentów aplikacyjnych Uczelnia nie zwraca.

Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyny. Rozstrzygniecie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Politechniką Łódzką.