Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1. Wymagania stawiane kandydatowi:
– stopień naukowy doktora nauk chemicznych;
– dorobek naukowy udokumentowany co najmniej 15 publikacjami z listy filadelfijskiej;
– doświadczenie w zakresie badań biochemicznych i archeometrycznych z wykorzystaniem metod chromatograficznych, także sprzężonych ze spektrometrią mas;
– doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami w języku polskim oraz w opiece naukowej nad dyplomantami;
– biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, dobra znajomość języka angielskiego;
– udokumentowane uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych;
– umiejętność planowania i wykonywania eksperymentów oraz przeprowadzania analizy wyników, w tym analiz statystycznych;
– umiejętność sporządzania raportów naukowych oraz publicznej prezentacji wyników prac naukowych.

Pożądane umiejętności dodatkowe:

– umiejętność pracy w grupie;
– samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji;
– otwartość na nowe koncepcje, łatwość przyswajania wiedzy.

2. Warunki pracy:

– pełen etat,
– przewidywany termin rozpoczęcia pracy: marzec 2023 r.

3. Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:
Tematyka badawcza realizowana przez pracownika będzie obejmować:

– badania metabolitów w płynach ustrojowych, substancji bioaktywnych w produktach handlowych z zastosowaniem metod chromatograficznych;
– badania ceramiki pradziejowej z zastosowaniem metod chromatograficznych;
– analizę danych statystycznych.

Wymagane jest prowadzenie zajęć dydaktycznych z chromatografii, chemii analitycznej oraz archeometrii w języku polskim i angielskim.

Oczekiwania:

– planowanie i prowadzenie prac naukowych, których rezultaty będą publikowane
w czasopismach z listy filadelfijskiej;
– prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim;
– przygotowywanie publikacji naukowych, w tym artykułów przeglądowych;
– przygotowywanie wniosków projektów badawczych.

4. Wykaz wymaganych dokumentów:
1) podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2) CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe;
3) Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4) Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5) Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
6) odpisy/kopie dyplomów;
7) inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5. Miejsce, forma i termin składania dokumentów:
Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy aneta.weglinska@p.lodz.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Politechnika Łódzka, Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź, budynek A27 do dnia 2.03.2023 r. Liczy się data wpływu dokumentów do Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej. Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych z konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.

Wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

6. Dane osoby do kontaktu:
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Aneta Węglińska: aneta.weglinska@p.lodz.pl.

7. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 6.03.2023 r.