Adiunkt w grupie pracowników badawczych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Wymagania:
– doktorat w odpowiedniej dziedzinie nauki (np. fizyka, nanotechnologia, fotonika, optoelektronika, elektronika)
– Co najmniej dwa współautorskie artykuły opublikowane w czasopiśmie naukowym z listy JCR w ciągu ostatnich 4 lat
– Doświadczenie w jak największej liczbie następujących technik eksperymentalnych: elektronolitografia, trawienie suche, fotolitografia, fotoluminescencja. Inne umiejętności, takie jak programowanie w języku Python, znajomość takich programów jak Origin czy Mathematica będą mile widziane.
– Biegła znajomość języka angielskiego
– Warunkiem zatrudnienia jest podpisanie oświadczenia o reprezentowaniu Politechniki Łódzkiej w dyscyplinie nauki fizyczne.

Stanowisko oferowane jest w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej i związane jest z projektem dotyczącym rezonansów optycznych w podfalowych strukturach periodycznych. Badania będą dotyczyły wytwarzania i charakteryzacji periodycznych podfalowych struktur półprzewodnikowych umożliwiających uzyskanie wysokich współczynników dobroci wnęk optycznych dzięki rezonansowi Fano i stanom związanym w kontinuum (tzw. bound states in the continuum).

Oferujemy:
– Umowę o pracę na pełny etat na okres 10 miesięcy,
– Wynagrodzenie miesięczne brutto: 10000 zł/miesiąc, netto ok. 6000 zł/miesiąc

Wymagane dokumenty:
– list motywacyjny zawierający: krótki opis dotychczasowej działalności badawczej, wykaz publikacji, wykaz osiągnięć naukowych
– kopię dyplomu ukończenia studiów magisterskich (lub równoważnych) i doktoranckich
– list referencyjny (kandydaci powinni podać nazwiska co najmniej dwóch naukowców, którzy mogą udzielić rekomendacji)
– podanie o zatrudnienie do Rektora Politechniki Łódzkiej.
– uzupełnione dokumenty z załącznika: kwestionariusz osobowy, klauzula informacyjna, zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Dokumenty konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: katarzyna.deptula@p.lodz.pl w terminie do 30.12.2021

Politechnika Łódzka nie zapewnia mieszkania.
Warunkiem ważności rozstrzygnięcia konkursu jest akceptacja Rektora.
Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyn.
Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Uczelnią.
Planowany termin zatrudnienia: 01.02.2022