Adiunkt w grupie pracowników badawczych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Wymagania:
• stopień naukowy doktora nauk chemicznych lub fizycznych w specjalności: chemia kwantowa, chemia teoretyczna, fizyka kwantowa, fizyka molekularna
• dorobek publikacyjny z ostatnich lat, w tym bieżąca aktywność publikacyjna
• biegła znajomość języka angielskiego
• warunkiem zatrudnienia jest podpisanie oświadczenia o reprezentowaniu Politechniki Łódzkiej w dyscyplinie nauki fizyczne.

dodatkowo
• szeroka wiedza w zakresie metod chemii kwantowej
• doświadczenie w programowaniu, w szczególności w zakresie języków fortran, C/C++, python
• dobra znajomość metod numerycznych

Wymagane dokumenty:
– zgłoszenie do konkursu, zawierające krótki opis prowadzonych badań naukowych, lista publikacji i osiągnięć naukowych
– kwestionariusz osobowy
– kopie dyplomu magisterskiego i doktorskiego
– list referencyjny
– uzupełnione dokumenty z załącznika: kwestionariusz osobowy, klauzula informacyjna, zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Dokumenty konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: katarzyna.deptula@p.lodz.pl w terminie do 04.01.2022

Politechnika Łódzka nie zapewnia mieszkania.

Warunkiem ważności rozstrzygnięcia konkursu jest akceptacja Rektora.

Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyn.

Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Uczelnią.

Planowany termin zatrudnienia: 01.02.2022