asystent

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

INSTYTUCJA: Uniwersytet Łódzki, Katedra Prawa Rzymskiego

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: asystent w Katedrze Prawa Rzymskiego w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki prawne

DATA OGŁOSZENIA: 05.12.2022

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 05.01.2023

LINK DO STRONY UCZELNI: www.uni.lodz.pl

DODATKOWE INFORMACJE: zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć elektronicznie na adresy: amakowska@wpia.uni.lodz.pl oraz apikulska@wpia.uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: prawo rzymskie

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Kandydat powinien:

posiadać tytuł zawodowy magistra prawa lub równorzędny uznawany w Polsce;
specjalizować się w zakresie prawa rzymskiego;
wykazać się doświadczeniem naukowym potwierdzonym publikacjami w wysoko punktowanych czasopismach naukowych (70-100 pkt.);
posiadać potwierdzony czynny udział w konferencjach krajowych i zagranicznych;
posiadać ogólną wiedzę na temat prowadzenia badań naukowych;
·         posiadać umiejętność pracy w zespole, w tym przy organizowaniu konferencji naukowych (krajowych i zagranicznych) oraz innych wydarzeń naukowych;

posiadać doświadczenie dydaktyczne w zakresie prawa rzymskiego na poziomie uniwersyteckim;
znać biegle język polski w mowie i piśmie;
znać języki: łaciński, francuski, włoski w zakresie niezbędnym do prowadzenia badań naukowych z zakresu prawa rzymskiego (znajomość języków poświadczona dokumentami).

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:

kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata, https://www.uni.lodz.pl/kariera
życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.)
kopię dyplomu,
informacja RODO dla kandydata do pracy – dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego, https://www.uni.lodz.pl/kariera

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 10.01.2023 r.

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami.

Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.