Asystent w gr. pracowników badawczo-dydaktycznych

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • literaturoznawstwo

Opis stanowiska

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

INSTYTUCJA: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Katedra Teorii Literatury

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: asystent

DYSCYPLINA NAUKOWA: literaturoznawstwo

DATA OGŁOSZENIA: 2.06.2023

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 02.07.2023

LINK DO STRONY: ikw.uni.lodz.pl

DODATKOWE INFORMACJE: zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć lub przesłać na adres e-mailowy: ikw@uni.lodz.pl

Wydział Filologiczny UŁ, Katedra Teorii Literatury

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź; pok. 3.13

Tel. kontaktowy: (+48 42) 665 51 33, email: ikw@uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: literaturoznawstwo, metodologie badań literackich, literatura i inne sztuki, kultura literacka, komparatystyka, metodyka twórczego pisania.

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Od kandydata/-ki wymaga się wiedzy na temat literatury polskiej i światowej w jej aspektach artystycznych i kulturowych. Powinien/a też wykazać się bardzo dobrą znajomością dwudziesto- i  dwudziestopierwszowiecznych teorii literatury oraz teorii i praktyk procesu twórczego. Od kandydata/-ki oczekujemy ponadto szerokiej orientacji i doświadczenia w zakresie badań nad relacjami literatury i innych sztuk. Kandydat/-ka musi posiadać stopień doktora nauk humanistycznych (literaturoznawstwo). Wymagana jest też znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów z zakresu literaturoznawstwa i twórczego pisania. Oczekujemy, że kandydat/-ka będzie mieć doświadczenie naukowe potwierdzone publikacjami i udziałem w konferencjach oraz doświadczenie dydaktyczne wyżej wymienionych obszarach.

 Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:

–       kwestionariusz osobowy,

–       życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.)

–       odpis dyplomu doktorskiego,

–       oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie Jego podstawowym miejscem pracy,

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 12.07.2023

Uniwersytet Łódzki nie zapewnia zwrotu kosztów przejazdu i zakwaterowania.