Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • matematyka

Opis stanowiska

Wymagania:
• dyplom magistra lub równorzędny,
• dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w czasopismach z listy JCR,
• uczestnictwo w grantach MNiSW lub NCN,
• uczestnictwo w konferencjach międzynarodowych z referatami,
• znajomość zaawansowanych zagadnień matematyki, takich jak: uczenie maszynowe, statystyczna analiza danych, teoria grafów, topologia przestrzeni metrycznych,
• dobrze widziane wysokie kompetencje informatyczne: umiejętność programowania (python, java) oraz konstruowania i analizy algorytmów, praca z bazami danych (język SQL) i narzędziami analizy danych (biblioteki pythona, R),
• znajomość języka polskiego i angielskiego w zakresie pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych.

Oczekiwania:
• prowadzenie badań naukowych we współpracy ze specjalistami z Instytutu Matematyki PŁ oraz innych ośrodków, w tym zagranicznych,
• zaangażowanie w pozyskiwanie grantów naukowych,
• zaangażowanie w kształcenie studentów na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ, w szczególności w zakresie analizy danych.

Wymagane dokumenty:
• podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora PŁ,
• kwestionariusz osobowy,
• opis dorobku naukowego (wykaz publikacji, grantów, konferencji naukowych),
• odpisy dyplomów,
• inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje (np. otwarty przewód doktorski).

Dokumenty należy składać do 13.11.2021 r. do Biura Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej, Łódź, al. Politechniki 10, budynek B9, pok. 133, W7i73@adm.p.lodz.pl

Planowany termin rozpoczęcia zatrudnienia : 01.12.2021

Politechnika Łódzka nie zapewnia mieszkania.