asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Wydział Prawa i Administracji UŁ
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

INSTYTUCJA: Uniwersytet Łódzki, Katedra Prawa Podatkowego

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: asystent w grupie badawczo – dydaktycznej w Katedrze Prawa Podatkowego

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki prawne

DATA OGŁOSZENIA: 20.05.2022

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 20.06.2022

LINK DO STRONY UCZELNI: www.uni.lodz.pl

DODATKOWE INFORMACJE: zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć elektronicznie na adres: agnieszka.gracka@wpia.uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: prawo podatkowe

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Kandydat powinien :

posiadać tytuł magistra administracji polskiej uczelni publicznej (studia stacjonarne – I i II stopień);
specjalizować się w zakresie prawa podatkowego (materialnoprawnego oraz proceduralnego – preferowane będzie łączenie tychże działów);
mile widziane doświadczenie naukowe potwierdzone publikacjami w punktowanych czasopismach naukowych i udziałem w konferencjach;
umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych w zakresie prawa podatkowego na poziomie uniwersyteckim;
posiadać ogólną wiedzę na temat prowadzenia badań naukowych;
·         posiadać umiejętność pracy w zespole, w tym przy  organizowaniu konferencji naukowych (krajowych i zagranicznych) oraz innych wydarzeń naukowych;

posiadać doświadczenie zawodowe w zakresie praktyki stosowania prawa podatkowego
(minimum 3 lat);
znać biegle język polski w mowie i piśmie;
znać język angielski w zakresie niezbędnym do prowadzenia badań naukowych z zakresu prawa podatkowego;
mile widziane posiadanie  uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy podatkowego.

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:

kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym  oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata, https://www.uni.lodz.pl/kariera
życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.)
kopię dyplomu,
klauzulę ODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 27.06.2022

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami.

Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.