Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

            Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Aparatów Elektrycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1.        Wymagania stawiane kandydatowi (opis dokładnej wiedzy, kwalifikacji, kompetencji oraz doświadczenia zawodowego).

Kandydat powinien posiadać stopień magistra  inżyniera lub doktora nauk technicznych w kierunku elektrotechnika lub pokrewnym. Wymagana jest znajomość zagadnień aparatów elektrycznych, systemów sterowania inteligentnymi budynkami oraz odnawialnymi źródłami energii. Mile widziane wykształcenie z obszaru informatyki stosowanej. Wymagana dobra znajomość języka polskiego i angielskiego.

2.        Określenie warunków pracy i uprawnień związanych ze stanowiskiem.

Osoba zatrudniona na stanowisku Asystenta w Katedrze Aparatów Elektrycznych otrzyma zatrudnienie na czas określony w pełnym wymiarze czasu pracy.

3.        Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków.

Do obowiązków kandydata zatrudnionego na stanowisku adiunkta będzie należało przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych, przeprowadzanie egzaminów, zaliczeń kolokwiów, upowszechnianie wyników działalności naukowej, stałe podnoszenie kompetencji zawodowych, troska o wysoką jakość kształcenia, dbanie o mienie Uczelni, przestrzeganie obowiązujących na uczelni przepisów BHP.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;

2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5)    odpisy/kopie dyplomów;

6)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów (wraz ze wskazaniem możliwości ich odbioru).

e-mail: w2k21@adm.p.lodz.pl – w formie elektronicznej;

W formie papierowej:

Politechnika Łódzka

Katedra Aparatów Elektrycznych

ul. Stefanowskiego 20

90-537 Łódź

Bud. A11

Dokumenty kandydatów będą przyjmowane do dnia 12.09.2022 r.

6.    Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty i ich skany.

Michalina Gągolewska

e-mail: w2k21@adm.p.lodz.pl

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu.

16.09.2022 r.