asystent w grupie pracowników badawczych

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

INSTYTUCJA: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Katedra Filmu i Mediów Audiowizualnych

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: asystent

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki o kulturze i religii

DATA OGŁOSZENIA: 18 października 2021r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 17 listopada 2021r.

LINK DO STRONY: http://filmoznawstwo.uni.lodz.pl/

DODATKOWE INFORMACJE: zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć elektronicznie na adres:

kulturoz@uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: filmoznawstwo, wiedza o mediach

OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Kandydat/ka powinien/powinna spełniać następujące kryteria:

–       ukończone studia magisterskie w zakresie: filmoznawstwo, medioznawstwo, filologie języków nowożytnych, bibliotekoznawstwo lub kierunki o zbliżonym profilu;

–       doświadczenie w kwerendach bibliotecznych i archiwalnych;

–       znajomość metod stosowanych w badaniach archiwalnych i kwerendach bibliotecznych;

–       znajomość metod służących jakościowej ocenie materiałów źródłowych;

–       umiejętność korzystania i tworzenia prostych komputerowych baz danych;

–       znajomość podstawowego aparatu badawczego badań filmoznawczych i medioznawczych;

–       znajomość języka angielskiego (podstawowa znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem).

Zadania:

–       przeprowadzanie kwerend bibliotecznych i archiwalnych oraz ich dokumentacja

–       zaprojektowanie i prowadzenie bazy danych oraz prowadzenie strony internetowej projektu;

–       gromadzenie, porządkowanie i wprowadzanie danych;

–       organizacja pokazów filmowych w TVP oraz Filmotece Narodowej;

–       wstępna analiza danych;

–       pozyskiwanie kontaktów z osobami, które będą uczestniczyć w badaniach oraz sprawowanie pieczy nad wymaganymi w tym celu formalnymi procedurami;

–       przeprowadzanie wywiadów z uczestnikami projektu badawczego;

–       stały kontakt z kierowniczką projektu oraz przekazywanie na bieżąco informacji o przebiegu prowadzonych badań.

Oferujemy:

–       pracę w miłej atmosferze w zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony (20 miesięcy) przy realizacji projektu badawczego finansowanego z ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 “Transnarodowe kino Agnieszki Holland”

–       kameralnym zespole;

–       możliwość rozwoju.

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:
-kwestionariusz osobowy,
-życiorys,
-odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
-oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie jego/jej podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
-wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, doniesień konferencyjnych, staży naukowych, itp.),

Zastrzegamy kontakt z wybranymi osobami

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 24 listopada 20214.