Adiunkt w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria chemiczna

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1.        Wymagania stawiane kandydatowi:

·         Tytuł doktora w jednej z następujących dyscyplin: inżynieria chemicznej, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, chemia lub dyscyplin pokrewnych.

·         Doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć na wyższej uczelni.

·         Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w czasopismach z dawnej listy A MNiSzW lub aktualnej listy MNiSzW z punktacją od 70 punktów wzwyż.

·         Biegła znajomość języka polskiego oraz angielskiego w mowie i piśmie.

Wymagania opcjonalne – ich spełnienie będzie dodatkowym atutem:

·      doświadczenie w zakresie prowadzenia badań doświadczalnych w skali laboratoryjnej; w tym szczególnie umiejętność samodzielnego planowania oraz wykonywania eksperymentów i przeprowadzania pełnej analizy wyników;

·      umiejętności praktyczne w obszarze instrumentalnej analizy chemicznej  np. praktyczna znajomość wykonywania analiz chromatograficznych, obsługiwania spektrometru UV/VIS, wykonywania analiz termicznych z wykorzystaniem technik kalorymetrycznych (DSC, TGA) itp.;

·      doświadczenie (udział) w realizacji krajowych, międzynarodowych projektów badawczych;

·      umiejętność przygotowywania wniosków badawczych lub wdrożeniowych, finansowanych ze środków publicznych polskich (NCN,NCBiR, NFGWiOŚ, FNP) lub/i środków UE;

·      umiejętność pracy w grupie;

·      otwartość na nowe koncepcje, łatwość przyswajania wiedzy;

·      gotowość do poświęcenia się pracy naukowo-badawczej.

2.        Warunki pracy:

§  pełen etat,

§  przewidywany termin rozpoczęcia zatrudnienia: 01.06.2023 r.

3.        Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

·      prowadzenie badań naukowych z zakresu inżynierii chemicznej w obszarze bezpieczeństwa procesowego, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz inżynierii i ochrony środowiska;

·      prowadzenie zajęć dydaktycznych na kierunkach studiów: inżynieria bezpieczeństwa pracy, inżynieria chemiczna, inżynieria ochrony środowiska.

Kandydat powinien być przygotowany do prowadzenia zajęć z przedmiotów:

bezpieczeństwo w operacjach jednostkowych; ocena ryzyka zawodowego; czynniki zagrożeń chemicznych; standardy techniczno-prawno-proceduralne w przemyśle procesowym, bezpieczeństwo procesowe a ochrona środowiska,

BHP i ergonomia, przemysł 4.0 w zarządzaniu bezpieczeństwem procesowym i BHP, choroby zawodowe, monitoring środowiska pracy, zarządzanie kryzysowe, toksykologia i higiena przemysłowa

4.         Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;

2)    CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:

– doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,

– udział w projektach badawczych,

– publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,

– najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,

     warsztaty/szkolenia naukowe.

3)  Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

6)    odpisy/kopie dyplomów;

7)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.        Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Zgłoszenia na konkurs należy dostarczyć na adres:

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Politechnika Łódzka

ul. Wólczańska 213, 93-005 Łódź (sekretariat)

z dopiskiem „Konkurs na stanowisko adiunkta K-91” lub przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy joanna.andrzejewska@p.lodz.pl w terminie do dnia 20.04.2023 r.

Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.
O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej Kandydaci/tki zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

6.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  28.04.2023 r.