profesor uczelni (badawczo-dydaktyczny)

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Akademia Łomżyńska
  • Miejsce: Łomża
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

INSTYTUCJA: Akademia Nauk Stosowanych w Łomży

MIASTO: Łomża

STANOWISKO: profesor uczelni

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki prawne

DATA OGŁOSZENIA: 31.05.2023r.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 30.06.2023r.

LINK DO STRONY: https://ansl.edu.pl/pracownicy/oferty-pracy/aktualne

SŁOWA KLUCZOWE: działalność naukowa, działalność dydaktyczna

Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

ogłasza

KONKURS OTWARTY

na stanowisko: profesor uczelni

grupa pracowników: badawczo-dydaktyczna

w:  Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

nr ref. ROs.1102.1.23

termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.06.2023r.

forma zatrudnienia: umowa o pracę

wymiar czasu pracy: 1 etat

I. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które:

1.       spełniają wymogi określone w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 r., poz. 1668 ze zm.),

2.       posiadają znajomość języka polskiego i angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych,

3.       posiadają co najmniej stopień naukowy doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne,

4.       posiadają wyróżniający i uznany w środowisku krajowym lub międzynarodowym dorobek naukowy w reprezentowanej specjalności, w tym (spełnione muszą być wszystkie poniższe kryteria):

a)       autorstwo co najmniej 1 recenzowanej monografii naukowej lub cykl publikacji naukowych opublikowanych w czasopismach z listy MNiSW lub w recenzowanych materiałach
z konferencji międzynarodowych, które były ujęte w wykazie sporządzonym zgodnie
z przepisami wydanymi na podstawie art. 267 ust. 2 pkt 2 lit.b ustawy i które mają znaczący wpływ na rozwój dyscypliny naukowej, reprezentowanej przez kandydata,

b)      uczestniczenie w pracach zespołów badawczych realizujących projekty finansowane
w drodze konkursów krajowych lub zagranicznych,

c)       odbycie łącznie co najmniej trzymiesięcznego stażu naukowego w ośrodkach naukowych,
w tym zagranicznych lub prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych we współpracy z uczelniami lub instytucjami naukowymi, w tym zagranicznymi,

d)      czynny udział w ogólnopolskich lub międzynarodowych konferencjach naukowych,

e)       cytowania publikacji według bazy bibliograficznej wymaganej podczas aktualnej ewaluacji jakości działalności naukowej,

f)       udokumentowane osiągnięcia organizacyjne, w tym w zakresie organizacji działalności naukowej oraz udokumentowane podnoszenie kompetencji zawodowych,

g)      dorobek w zakresie kształcenia kadr naukowych, w tym promotorstwo lub promotorstwo pomocnicze w co najmniej jednym przewodzie doktorskim,

h)      co najmniej 10-letnie doświadczenie badawczo-dydaktyczne.

II. Dodatkowo:

1.       mile widziane doświadczenie w pełnieniu funkcji kierowniczych na Uczeni.

III. Wymagane dokumenty:

1.       podanie,

2.       list motywacyjny,

3.       przebieg dotychczasowego zatrudnienia (w tym informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym),

4.       kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie zawierający informacje,
o których mowa w art. 221 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2018r., poz. 917 ze zm.) (formularz do pobrania na stronie internetowej Uczelni w zakładce pracownicy),

5.       kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,

6.       kopie innych dokumentów poświadczających spełnianie przez kandydata wymogów określonych w pkt I.,

7.       oświadczenie kandydata stwierdzające, iż w przypadku podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży będzie podstawowym miejscem

pracy (formularz do pobrania na stronie internetowej Uczelni w zakładce pracownicy),

8.       oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w liście motywacyjnym, CV lub innych załączonych dokumentach – jeśli w zakresie tych danych zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO lub jeżeli są to dane inne, niż zamieszczone w kwestionariuszu osobowym i są udostępniane z własnej inicjatywy przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie (art. 221a §1 i §3 oraz art. 221b §1 K.P.),

9.       w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez ANSŁ prosimy
o umieszczenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez ANSŁ przez okres 12 miesięcy od zakończenia obecnego procesu rekrutacji. (formularze oświadczeń, o których mowa w pkt. 9 i  10 do pobrania na stronie internetowej w zakładce pracownicy).

IV. Informacje dodatkowe:

1.       informacja o wyniku konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej: www.ansl.edu.pl w zakładce pracownicy.

V. Oferty należy składać:

w terminie: do 30.06.2023r. godz. 14.00

w miejscu: Akademia Nauk Stosowanych w Łomży 18-400 Łomża, ul. Akademicka 14, Dział Spraw Osobowych (pok. 138)

w formie: papierowej, w zamkniętej kopercie z podaniem nr referencyjnego ROs.1102.1.23 oraz
z dopiskiem: konkurs na stanowisko profesora uczelni na Wydziale Nauk Społecznych
i Humanistycznych ANSŁ.