Adiunkt w grupie pracowników badawczych

Chemii
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

I. KRYTERIAMI KWALIFIKACYJNYMI KONKURSU SĄ:

–   posiadanie stopnia naukowego doktora w zakresie nauk chemicznych lub pokrewnych, uzyskanego w jednostce innej niż Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie (okres ten może być przedłużony  o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy; dodatkowo do tego okresu można doliczyć liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny);

–   posiadanie wyróżniających się osiągnięć naukowych oraz doświadczenia w pozyskiwaniu i kierowaniu bądź realizacji projektów badawczych;

–   udokumentowany dorobek naukowy w obszarze chemii analitycznej, inżynierii środowiska, ekotoksykologii potwierdzony publikacjami w czasopismach o zasięgu międzynarodowym i o wysokim (>4) współczynniku wpływu;

–   doświadczenie w pracy laboratoryjnej (mile widziane doświadczenie w pracy z wykorzystaniem chromatografu gazowego z detektorem mas/chromatografu jonowego/spektrometru emisyjnego ze wzbudzeniem plazmowym/;

–   dodatkowe umiejętności modyfikacji adsorbentów węglowych oraz prowadzenie eksperymentów obejmujących analizę ekotoksykologiczną;

–   znajomość języka angielskiego;

–   motywacja do prowadzenia badań naukowych oraz umiejętność pracy w zespole.

II. ZGŁOSZENIE NA KONKURS POWINNO ZAWIERAĆ:

–   podanie skierowane do J.M. Rektora UMCS;

–   odpis bądź poświadczona kopia dyplomu doktora, albo uchwała  o nadaniu stopnia doktora, albo inny dokument stwierdzający uzyskanie stopnia naukowego doktora;

–   kwestionariusz osobowy oraz życiorys albo CV;

–   wykaz publikacji naukowych;

–   wykaz osiągnięć naukowych i organizacyjnych;

–   oświadczenie kandydata, że UMCS będzie podstawowym miejscem pracy, w przypadku zatrudnienia;

–   opinia osoby posiadającej tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego o dorobku naukowym w dziedzinie nauk chemicznych;

–   oświadczenie o spełnieniu wymogów, zgodnie z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 478 ze zm.);

–   oświadczenie kandydata, że wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

III. WARUNKI ZATRUDNIENIA:

–   zatrudnienie w ramach grantu badawczego na podstawie umowy o pracę na czas określony od dnia 1 października 2021 r. do dnia 30 września 2022 r. w pełnym wymiarze czasu pracy, w podstawowym miejscu pracy (z możliwością przedłużenia o maksymalnie 24 miesiące);

–   w okresie pobierania wynagrodzenia w ramach nawiązanego stosunku pracy nie można pobierać innego wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę u jakiegokolwiek pracodawcy (dotyczy również pracodawcy posiadającego siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej);

–   w okresie zatrudnienia w UMCS w ramach projektu badawczego nie można pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

IV. ZGŁOSZENIE DO KONKURSU NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES:

Zgłoszenia proszę przesyłać drogą mailową na adres prof. dr. hab. Patryka Oleszczuka: patryk.oleszczuk@poczta.umcs.lublin.pl (w tytule maila proszę wpisać „konkurs na Post-doc OPUS”)

oraz w formie papierowej na adres:

Sekretariat Katedry Radiochemii i Chemii Środowiskowej,

Instytut Nauk Chemicznych UMCS, pl. M. Curie-Skłodowskiej 3, 20-031  Lublin,

w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Dotyczy naboru na stanowisko adiunkta w Katedrze Radiochemii i Chemii Środowiskowej”.

Termin składania dokumentów upływa w dniu 10 września 2021 r. do godziny 15.00.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 12 września 2021 r.

Wyłoniony w drodze konkursu kandydat, przed nawiązaniem stosunku pracy zobowiązany jest dostarczyć oryginały lub odpisy bądź potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów, o których mowa w pkt II niniejszego ogłoszenia, na adres wskazany w pkt IV.

Uniwersytet nie zapewnia mieszkania.

Rozstrzygnięcie konkursu nie skutkuje nawiązaniem stosunku pracy.

Decyzję o zatrudnieniu podejmuje Rektor.

Uniwersytet zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez rozstrzygnięcia.