asystent dydaktyczny

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

PODSTAWOWE WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE
1)    Ukończone studia magisterskie na kierunku filologia germańska.

2)    Posiadanie uprawnień pedagogicznych do zawodu nauczyciela języka niemieckiego.

3)    Doświadczenie w dydaktyce akademickiej na poziomie zaawansowanym języka niemieckiego (C1-C2) lub doświadczenie dydaktyczne poza uczelnią wyższą.

4)    Zainteresowania naukowe w zakresie językoznawstwa, dydaktyki i metodyki języka niemieckiego.

5)    Umiejętność obsługi platform internetowych i podstawowych programów komputerowych, np. MS Office, USOS, obsługa strony internetowej.

DODATKOWE KRYTERIA KWALIFIKACYJNE
1.    Dorobek naukowy, w szczególności: publikacje, uzyskane stypendia krajowe i zagraniczne, udział w konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych.

2.    Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym udział w międzynarodowej wymianie naukowej oraz prowadzenie zajęć.

3.    Doświadczenie w pracach organizacyjnych na rzecz instytucji edukacyjnych oraz instytucji kultury.

4.    Stopień zaawansowania rozprawy doktorskiej.

WYMAGANE DOKUMENTY KWALIFIKACYJNE
1.    Podanie kierowane do JM Rektora.

2.    Życiorys z wykazem publikacji, grantów i innych osiągnięć badawczych i dydaktycznych.

3.    Krótki opis planów badawczych i dydaktycznych.

4.    Kopia dyplomu ukończenia studiów.

5.    Kwestionariusz osobowy ubiegającej się o zatrudnienie dostępny na stronie: https://www.uni.opole.pl/page/41/pracownicy-dokumenty-do-pobrania.

6.    Oświadczenie kandydata, że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy.

7.    Oświadczenie o dziedzinie nauki i dyscyplinie naukowej.

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW
Sekretariat Instytutu Językoznawstwa, pl. Kopernika 11 p. 203.

Do 12 stycznia 2022 r. do godz. 15.00.