Profesor (badawczo-dydaktyczny)

Instytut Nauk o Polityce i Administracji
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o polityce i administracji

Opis stanowiska

Podstawowe wymagania kwalifikacyjne:

1)      posiadanie tytułu profesora (lub równoważny zagraniczny w dziedzinie nauk społecznych lub humanistycznych)

2)      dorobek naukowy o randze międzynarodowej, potwierdzony publikacjami w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach

3)      staże i granty naukowe

4) doświadczenie dydaktyczne w uczelniach akademickich

Dodatkowe kryteria:

1) prowadzenie badań nad problematyką historycznych, kulturowych i narodowościowych determinantów stosunków politycznych w Europie Środkowej

2)znajomość języków obcych

Wymagane dokumenty

1.    podanie o zatrudnienie do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego;

2. życiorys;
3. dokument potwierdzający posiadanie tytułu profesora (lub równoważny zagraniczny w dziedzinie nauk społecznych lub humanistycznych)
4. odpis dyplomu lub zaświadczenie o uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego;
5. wykaz dorobku naukowego o randze międzynarodowej, potwierdzony publikacjami w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach
6. wykaz staży i grantów naukowych
7. potwierdzenie doświadczenia w uczelniach akademickich
8. kwestionariusz osobowy (http://www.uni.opole.pl/page/41/pracownicy-dokumenty-do-pobrania);
9. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby związane z postępowaniem konkursowym (https://uni.opole.pl/biblioteka/docs/rodo2019/INFORMACJA-dla-kandydatow-do-pracy-2019.pdf);
10.  oświadczenie o przypisaniu do dyscypliny nauki o polityce i administracji

11.  oświadczenie, że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy

Termin składania dokumentów:

03.07.2023 r. godz. 15:00

Sekretariat Instytutu Nauk o Polityce i Administracji

Opole, ul. Katowicka 89, pok. 309