Post-doc

Instytut Psychologii
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Poznań/Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:

Rola praktyki uważnej wdzięczności w redukowaniu agresji międzygrupowej wśród narcyzów grupowych.

Projekt poszukuje odpowiedzi na pytanie o to czy trening uważności może mieć wpływ na sposób funkcjonowania narcyzów grupowych – osób przekonanych, że ich grupa jest wyjątkowa i zasługuje na specjalne traktowanie – w sytuacji wyłączenia przez inne grupy. Narcyzi grupowi interpretują je, jako zagrożenie ich grupy i reagują na nie agresywnie. Projekt obecnie skupia się na poczuciu wykluczenia wśród kobiet i mężczyzn. Opracowujemy wyniki wzdłużnego badania efektów autorskiego treningu uważności.

Projekt finansowany przez NCN nr 2017/26/A/HS6/00647 MAESTRO 9.

Post-doc

Poznań/Warszawa

Zadania:

  • Przygotowywanie prezentacji konferencyjnych i publikacji naukowych w języku angielskim;
  • Wieloczynnikowa analiza i prezentacja danych ilościowych.

Wymagania:

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora psychologii lub nauk społecznych (warunek konieczny w momencie zatrudnienia), uzyskane nie więcej niż 7 lat przed rokiem zaangażowania w projekt;
  • Zainteresowania badawcze w dziedzinie eksperymentalnej psychologii społecznej
  • Znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w prowadzeniu wieloczynnikowych analiz statystycznych

Kandydaci proszeni są o zaznajomienie się z regulacjami Narodowego Centrum Nauki w zakresie warunków zatrudnienia na stanowiskach typu post-doc, szczególnie kandydat powinien spełniać następujące kryteria:

  • W czasie trwania stosunku pracy, postdoc nie może być zatrudniony w ramach innej umowy o pracę u żadnego innego pracodawcy.
  • W okresie zatrudnienia post-doc nie pobiera innego wynagrodzenia w żadnej formie ze środków NCN;
  • Kierownik projektu nie był promotorem/promotorem pomocniczym w przewodzie doktorskim kandydata.
  • Wysokość środków na zatrudnienie nie przekracza 120 tys. zł rocznie.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę na okres 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia;
  • Wynagrodzenie w wysokości 8300 zł brutto miesięcznie;
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów.

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • List motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu;
  • Skan dokumentu potwierdzającego otrzymanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie psychologii lub  nauk społecznych.

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza: FORMULARZ APLIKACYJNY

Termin nadsyłania aplikacji: 25.05.2022

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 31.05.2022

Termin rozpoczęcia pracy: 15.06. 2022

Kryteria formalne:

  • osiągnięcia naukowe – 30% oceny końcowej
  • kompetencje do realizacji zadań w projekcie badawczym – 50%
  • wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań – 20%

Skład Komisji Konkursowej:

  • dr hab. Agnieszka Golec de Zavala, prof. Uniwersytetu SWPS – Kierownik projektu, Przewodnicząca Komisji
  • dr Konrad Piotrowski – Członek komisji
  • dr Mariusz Zięba – Członek komisji
  • Anna Zając – Sekretarz Komisji

Link do REGULAMINU

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem agolec@swps.edu.pl.

Po etapie oceny dokumentów aplikacyjnych, osoby najwyżej sklasyfikowane na liście rankingowej mogą zostać zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.