1 asystent

Instytut Pedagogiki
Uniwersytet Szczeciński
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • pedagogika

Opis stanowiska

Celem konkursu jest wyłonienie kandydata do objęcia stanowiska asystenta badawczo-dydaktycznego (pedagogika) w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone art. 113 i art. 116
Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz.
742 ze zm.) oraz w Statucie Uniwersytetu Szczecińskiego i odpowiadają kryteriom wskazanym w
konkursie.

Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudniania na stanowisko nauczyciela
akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Kryteria:

1.  Posiadanie stopnia doktora w dyscyplinie pedagogika. Dodatkowo będzie punktowana specjalizacja w zakresie pedagogiki medialnej.

2.  Dorobek publikacyjny i konferencyjny w dyscyplinie pedagogika z ukierunkowaniem na pedagogikę medialną.

3.  Doświadczenia w realizacji projektów dydaktycznych i naukowych finansowanych ze środków grantowych

4.  Udokumentowana aktywność zawodowa w obszarze edukacji medialnej i animacji kultury.

5.  Biegła znajomość języka polskiego.

6.  Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1.  wniosek o zatrudnienie skierowany do Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego,

2.  życiorys,

3.  wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie dostępny pod

    adresem: http://www.dso.usz.edu.pl/druki/,

4. potwierdzone kopie dokumentów stwierdzających uzyskanie stopnia naukowego w dyscyplinie pedagogika, tytułu zawodowego lub równorzędnego, a w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski oraz zaświadczenie o równoważności dyplomu z polskim tytułem zawodowym/stopniem naukowym,

5. informacje o dorobku publikacyjnym i konferencyjnym w dyscyplinie pedagogika z ukierunkowaniem na pedagogikę medialną.

7.  dokumenty potwierdzające aktywność zawodową w obszarze edukacji medialnej i animacji kultury.

6.  dokumenty potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie B2,

7.  oświadczenie o spełnianiu wymogów zawartych w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższymi nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.),

oświadczenie, że Uniwersytet Szczeciński będzie podstawowym miejscem zatrudnienia, dostępne pod adresem: http://www.dso.usz.edu.pl/druki/,
klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z postępowaniem rekrutacyjnym zgodnie z art. 6  ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. dostępna pod adresem: http://www.dso.usz.edu.pl/druki/.

Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.

Zgłoszenie na konkurs należy przesłać na adres: Uniwersytet Szczeciński, Instytut Pedagogiki, ul. Ogińskiego 16/17, 71-431 Szczecin, z dopiskiem „konkurs 3”.

Termin składania dokumentów upływa w dniu: 04.07.2023 r. (do godz. 14.00).

Zgłoszenia niekompletne, niespełniające warunków formalnych oraz przekazane po terminie
nie podlegają rozpatrzeniu.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do pozostawienia konkursu bez rozstrzygnięcia, bez podania przyczyny.