Profesor

Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej
Uniwersytet Szczeciński
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki o kulturze fizycznej

Opis stanowiska

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego ogłasza konkurs na stanowisko profesora,w grupie pracowników badawczych

w Instytucie Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, (dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu,

dyscyplina naukowa: nauki o kulturze fizycznej).

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 i art. 116 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2023, poz. 212 ze zm.) oraz w Statucie Uniwersytetu Szczecińskiego i odpowiadają kryteriom wskazanym w ogłoszeniu o konkursie.

Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego w  grupie pracowników badawczych, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć następujące dokumenty:

1.    oświadczenie o spełnianiu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2023, poz. 212 ze zm.) (formularz do  pobrania);

2.    wniosek o zatrudnienie skierowany do Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego;

3.    życiorys;

4.    kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (formularz do pobrania);

5.    dokument (albo jego potwierdzoną kopię) stwierdzający uzyskanie tytułu profesora w dyscyplinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki medyczne. W  przypadku dokumentów sporządzonych w  języku innym niż polski, także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski oraz zaświadczenie o równoważności dyplomu z  polskim tytułem zawodowym;

6.    dokument (albo jego potwierdzoną kopię) stwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego lekarza medycyny;

7.    informacje o doświadczeniu organizatorskim i dorobku naukowym (w tym wykaz publikacji);

8.    dokument (albo jego potwierdzoną kopię) stwierdzający ukończenie studiów Master of Business Administration;

9.    oświadczenie, że Uniwersytet Szczeciński będzie podstawowym miejscem zatrudnienia (formularz do  pobrania);

10.     zgodę kandydata na przetwarzanie przez Uniwersytet Szczeciński danych osobowych związanych z przeprowadzanym naborem (formularz do pobrania).

Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w  rozstrzygnięciu konkursu.

Formularze do pobrania dostępne na stronie: http://dso.usz.edu.pl/druki/

Zgłoszenie na konkurs wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć osobiście lub drogą pocztową.

Adres:

Uniwersytet Szczeciński,

al. Piastów 40b/blok 6, pokój nr 13

71-065 Szczecin

Termin składania dokumentów upływa w dniu: 5.05.2023 r.

Uniwersytet Szczeciński zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.

Zgłoszenia niekompletne, niespełniające wymogów formalnych oraz przekazane po terminie nie  podlegają rozpatrzeniu.