Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego

Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego
Uniwersytet Szczeciński
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • matematyka

Opis stanowiska

Stanowisko: profesor uczelni

Dyscyplina naukowa: matematyka

Data ogłoszenia: 19 października 2021

Termin składania ofert: 22 listopada 2021 roku

Link do strony: http://bip.usz.edu.pl/oferty-pracy/28

Słowa kluczowe: matematyka, badania naukowe, instytut

Opis (tematyka, oczekiwania, uwagi):

Celem konkursu jest wyłonienie kandydata do objęcia stanowiska profesora uczelni w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć następujące dokumenty:

1.       oświadczenie o spełnianiu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz.478 ze zm.) (formularz do pobrania),

2.       wniosek o zatrudnienie,

3.       życiorys i kwestionariusz osobowy,

4.       potwierdzone kopie dokumentów stwierdzających uzyskanie stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie matematyka lub równorzędnego, a w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski oraz zaświadczenie o równoważności dyplomu z polskim stopniem naukowym,

5.       oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Szczeciński będzie podstawowym miejscem pracy (formularz do pobrania),

6.       zgodę kandydata na przetwarzanie przez Uniwersytet Szczeciński danych osobowych związanych z przeprowadzanym naborem złożoną na formularzu dostępnym na stronie (formularz do pobrania),

7.       informacje o osiągnięciach i dorobku naukowym w dyscyplinie matematyka (wykaz publikacji i ich kopie, wykłady na konferencjach i seminariach, staże naukowe, udział w grantach itp.),

8.       informacje o dorobku dydaktycznym i organizacyjnym (np. prowadzenie zajęć dydaktycznych, sprawowanie opieki nad magistrantami i doktorantami, organizowanie konferencji),

9.       kandydat powinien umieć współpracować z istniejącymi zespołami badawczymi lub poszerzać spektrum matematyczne w Instytucie w sposób sprzyjający jego przyszłym celom,

10.   znajomość języka polskiego nie jest wymagana, ale mile widziana (oczekujemy, że po zatrudnieniu kandydat opanuje podstawy języka polskiego),

11.    znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych (kryterium wymagane w przypadku kandydata obcokrajowca).

Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.

Warunki zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony  – 2 lata z możliwością przedłużenia.

Formularze do pobrania na stronie: http://dso.usz.edu.pl/druki/.

Oferty na konkurs wraz z wymaganymi dokumentami należy przesłać na poniżej wskazany adres lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie plików pdf na adres: urszula.kosinska@usz.edu.pl:

Sekcja ds. Nauki – Nauki Ścisłe i Przyrodnicze

ul. Mickiewicza 16 (pok. 220)

70-383 Szczecin

Zgłoszenia niekompletne, niespełniające warunków formalnych oraz przekazane po terminie nie podlegają rozpatrzeniu. Uczelnia nie zapewnia mieszkania.

Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego,
a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.