1 stanowisko adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.  – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

– posiadanie stopnia doktora nauk prawnych (preferowana specjalność: prawo konstytucyjne)

– posiadanie dorobku naukowego oraz doświadczenia w zakresie naukowej pracy zespołowej, w tym w zakresie realizacji krajowych lub międzynarodowych projektów badawczych, doświadczenia w pracy dydaktycznej

– pobyt na uczelni zagranicznej

– płynna znajomość języka polskiego, angielskiego i włoskiego.

Stanowisko adiunkta oferowane jest w Katedrze Prawa Konstytucyjnego w pełnym wymiarze czasu pracy.

Kandydaci przystępujący do konkursu proszeni są o złożenie następujących dokumentów:

– podanie

– kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie

– życiorys zawodowy

– odpis dyplomu doktorskiego

– informacja o dorobku  naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym  (autoreferat  uwzględniający  najważniejsze  dziedziny badawcze, oraz osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i inne kandydata)

– wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa, roku opublikowania  i ilości stron)

– oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o  niekaralności)

– oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy – w przypadku wygrania konkursu

– aktualna bibliometria

Dokumenty należy składać  w Dziekanacie Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, ul. W. Bojarskiego 3 pokój 10 w terminie  do dnia 15 czerwca 2022 r.

Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpi do dnia 30 czerwca 2022 r.

Planowane zatrudnienie od dnia 1 października 2022 r.

Uczelnia nie zapewnia mieszkania.

ADRES POCZTOWY, NA KTÓRY APLIKUJĄCY MOŻE PRZESŁAĆ DOKUMENTY, GDY NIE BĘDZIE CHCIAŁ SKORZYSTAĆ Z SYTEMU ON-LINE:

Dziekanat pokój nr 10

Wydział Prawa i Administracji

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

ul. Władysława Bojarskiego 3

87-100 Toruń