adiunkt

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

1. Doktor fizyki,

2. Udokumentowany dorobek publikacyjny w zakresie:

– spektroskopia molekularna

– spektroskopia laserowa

Dodatkowym atutem będzie dorobek w zakresie:

– laserowa technika femtosekundowa

– laserowa spektroskopia nieliniowa

– badania kształtów linii molekularnych

– zderzenia molekularne

3. Doświadczenie w zakresie:

Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w zakresie:

– spektroskopia szerokopasmowa z wykorzystaniem grzebieni optycznych

– badanie procesów ultraszybkich

– technologie światłowodowe

– analiza widm molekularnych

– teoria kształtów linii

– kwantowe obliczenia zderzeń molekularnych

4. Wymagane: dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie.

Zadania dydaktyczne: po uzgodnieniu z właściwym Dziekanem.

Planowane zatrudnienie: od 1.08.2021 r.