adiunkt

Wydział Nauk Historycznych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.    – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

1. Ukończone studia wyższe na kierunku historia, specjalność

      archiwistyczna lub na kierunku archiwistyka i zarządzanie

      dokumentacją.

2. Posiadanie stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych

      w dyscyplinie historia.

3. Biegła znajomość języka angielskiego.

4. Znajomość i biegłe posługiwanie się najnowszymi technologiami

      w zakresie archiwistyki i zarządzania dokumentacją, w tym

      m.in. systemami: ZoSIA, ADE, EZD.

5. Udokumentowane doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć

      specjalistycznych w zakresie archiwistyki i zarządzania

6. Preferowane obszary naukowo-badawcze: ustrój i kancelarie w XX w.,

      współczesna biurowość, nowoczesne technologie w biurze

      i archiwum bieżącym.

7. Udokumentowany dorobek naukowy w zakresie badań z zakresu

      archiwistyki i zarządzania dokumentacją.

8. Udokumentowane aktywne uczestnictwo w krajowym i międzynarodowym

      życiu naukowym, współpraca z zagranicznymi i krajowymi ośrodkami

      naukowymi.

9. Uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych.

10.Umiejętności organizacyjne i gotowość do aktywnego włączenia się

      w działalność wydziału i instytutu.