adiunkt-grupa badawcza

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: TORUŃ
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 37000-47000 EUR rocznie brutto brutto (brutto uwzględniając koszty pracodawcy) zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:
– doktorat z fizyki albo ze zbliżonej dziedziny, lub oświadczenie o terminie uzyskania dyplomu (wymagane jest uzyskanie stopnia doktora przed rozpoczęciem pracy),
– dorobek publikacyjny z zakresu spontanicznej parametrycznej konwersji w dół (SPDC), splątania kwantowego,
– biegła znajomość języka angielskiego.

Preferowane umiejętności/zadania zatrudnianego adiunkta:
– metody teoretyczne informacji kwantowej
– analiza teoretyczna struktury modowej w procesie parametrycznego podziału częstości
– duże doświadczenie w opisywaniu układów kwantowych

Oferujemy:
– maksymalny okres umowy: 24 miesiące, od kwietnia 2023
– wynagrodzenie: 37000-47000 EUR rocznie brutto brutto (brutto uwzględniając koszty pracodawcy),
– praca w międzynarodowym zespole przy interdyscyplinarnym projekcie,
– współpraca międzynarodowa,
– możliwość prezentacji wyników badań na konferencjach międzynarodowych.

Oferujemy zatrudnienie w międzynarodowym europejskim grancie badawczo-rozwojowym finansowanym przez Horyzont Europa.
Tytuł projektu: „Sensing Using Quantum OCT with AI” (SEQUOIA)
Kierownik grantu po polskiej stronie: dr hab. Piotr Kolenderski, prof. UMK

Wymagane dokumenty:

  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • życiorys zawodowy
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1)
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o niekaralności)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy – w przypadku wygrania konkursu
  • Co najmniej jeden (maksymalnie trzy) list polecający
  • List motywacyjny zawierający opis motywacji naukowej, opis zainteresowań badawczych oraz listę publikacji (zaadresowany do prof. dra. hab. Andrzeja Sokali Rektora UMK)
  • Odpis dyplomu doktorskiego lub oświadczenie o terminie uzyskania dyplomu (wymagane jest uzyskanie stopnia doktora przed rozpoczęciem pracy).

Link do dokumentów:https://www.umk.pl/praca/?task=offer&action=one&id=4307

Dodatkowe informacje: Prosimy o wysyłanie wyżej wymienionych dokumentów na adres spa@fizyka.umk.pl z adnotacją w temacie wiadomości: „SEQUOIA„. Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.02.2023. Kierownik projektu zastrzega możliwość przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami. UMK zastrzega sobie prawo niewybrania żadnego kandydata. Uczelnia nie zapewnia mieszkania.

POLITYKA NIEDYSKRYMINACJI I RÓWNEGO DOSTĘPU: Żaden kandydat nie może być uprzywilejowany, poszkodowany lub pozbawiony jakichkolwiek praw lub zwolniony z jakiegokolwiek obowiązku ze względu, w szczególności, na pochodzenie, wiek, płeć, orientację seksualną, stan cywilny, sytuację rodzinną, sytuację ekonomiczną, wykształcenie, pochodzenie lub status społeczny, dziedzictwo genetyczne, ograniczoną zdolność do pracy, niepełnosprawność, chorobę przewlekłą, narodowość, pochodzenie etniczne lub rasę, terytorium pochodzenia, język, religię, przekonania polityczne lub światopoglądowe oraz przynależność związkową.