adiunkt naukowy

Wydział Nauk Historycznych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • archeologia

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.    – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

1. Tytuł zawodowy magistra.

2. Stopień doktora nauk humanistycznych.

3. Obszar badań naukowych wpisujący się łącznie w:

– historię badań nad prehistorycznym górnictwem krzemienia w Europie

– sposoby badań prehistorycznych kopalń krzemienia, z pozostałościami    osadnictwa oraz sieci wymiany i dystrybucji

4. Udokumentowany dorobek naukowy:

– publikacje w recenzowanych wydawnictwach i czasopismach (ze szczególnym uwzględnieniem publikowanych w bazach Web of Science czy Scopus), należy dołączyć kopie trzech wybranych publikacji

– czynny udział w międzynarodowych konferencjach naukowych

– udział w grantach naukowych

– doświadczenie w naukowej współpracy międzynarodowej (np. staże badawcze, stypendia etc.)

5. Biegła znajomość języka angielskiego i wybranego języka Europy Środkowej i    Wschodniej (w mowie i piśmie).