asystent

Wydział Sztuk Pięknych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.    – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

– ukończyły studia wyższe magisterskie na kierunku konserwacja dzieł sztuki, specjalność: konserwacja rzeźby kamiennej i detalu architektonicznego uzyskując tytuł magistra sztuki w w/w zakresie,

– mają rozpoczętą pracę doktorską w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub sprecyzowane zainteresowania badawcze w obszarze zagadnień dotyczących przede wszystkim    problematyki konserwatorskiej metali, rozwijanej w ramach specjalności – Konserwacja Rzeźby Kamiennej i Detalu Architektonicznego. Wymagane krótkie przedstawienie,

– mają udokumentowane doświadczenie dydaktyczne w zakresie prowadzenia zajęć na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki, a w szczególności konserwacja rzeźby kamiennej i detalu architektonicznego, przede wszystkim konserwacji metali,

– posiadają udokumentowany dorobek naukowo-artystyczny w zakresie konserwacji i restauracji zabytków rzeźby, rzemiosła i/oraz architektury, szczególnie wykonanych z metali oraz warstw dekoracyjnych na podłożach metalowych,

– mają doświadczenie w zakresie badań konserwatorskich obiektów zabytkowych, tj. wykonywały badania samodzielnie lub realizowały określone zadania w zespołach badawczych,

– rozwijają wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach poprzez udział w szkoleniach, kursach, konferencjach,

– wykazują się biegłą znajomością języka polskiego oraz języka angielskiego umożliwiającą działalność naukowo-badawczą.