asystent naukowy

Wydział Chemii
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.    – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

– stopień naukowy doktora, preferowana specjalizacja – chemia organiczna

– dobra znajomość technik oczyszczania oraz charakterystyki związków (NMR – roztwór, HPLC, MS, IR, analiza elementarna, etc.)

– umiejętność prowadzenia prac w atmosferze gazu obojętnego (linia Schlenka)

– dobra znajomość języka angielskiego, oraz doświadczenie w przygotowywaniu artykułów naukowych

– umiejętność pracy w grupie

Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poszukuje chemika z doktoratem do prowadzenia prac w głównej mierze syntetycznych w ramach realizacji projektu badawczego SONATA BIS: ,,Rola oddziaływań niekowalencyjnych w organizacji układów supramolekularnych i fenomen transformacji strukturalnych w monokryształach” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Kandydat powinien być entuzjastycznie nastawiony do pracy eksperymentalnej i wykazywać się w niej dużą niezależnością. Praca będzie obejmowała syntezę różnego typu związków organicznych (przykładowo heterocyklicznych ligandów, związków makrocykliczych) niezbędnych do dalszych badań.

Warunki zatrudnienia:

-okres zatrudnienia 12 miesięcy

– umowa o pracę na stanowisku asystenta naukowego

Stanowisko oferowane w Katedrze Chemii Analitycznej i Spektroskopii Stosowanej

Konkurs 06-WCh-1110.3.2021