Asystent

Wydział Prawa Administracji i Ekonomii
Uniwersytet Wrocławski
  • Miejsce: Uniwersytet Wrocławski
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Uniwersytet Wrocławski o g ł a s z a  KONKURS na stanowisko asystenta w Zakładzie Porównawczej Administracji Publicznej w Instytucie Nauk Administracyjnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

            Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2021, poz. 478).

         Kandydaci winni złożyć:

–         podanie skierowane do Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego,

–         życiorys,

–         kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

–         kserokopię dyplomu poświadczającego uzyskanie tytułu magistra/stopnia naukowego doktora,

–         autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych doświadczeń naukowych, dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji
i popularyzacji nauki, w autoreferacie należy uwzględnić również informacje o mobilności,

–         wykaz publikacji naukowych, dotychczasowych doświadczeń dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji życia naukowego i popularyzacji nauki,

–         elektroniczne wersje dwóch najważniejszych publikacji (lub maszynopisy prac nieopublikowanych), które kandydat uważa za reprezentatywne dla swego dorobku naukowego,

–         dwa listy rekomendacyjne, z zastrzeżeniem, że listy te kierowane są drogą elektroniczną do Przewodniczącego Komisji pod adresem andrzej.bator@uwr.edu.pl bez pośrednictwa kandydata i są jawne jedynie dla członków Komisji, a kandydat, przystępując do konkursu zrzeka się prawa wglądu w te listy.

Słowa kluczowe: administracja publiczna, prawo administracyjne, nauki administracyjne, badania porównawcze.

Warunki, jakie powinien spełniać kandydat:

– Kandydat powinien posiadać tytuł zawodowy magistra prawa lub magistra administracji.
– Kandydat powinien posiadać publikacje naukowe z zakresu prawa, nauk administracyjnych i komparatystyki prawniczej.
– Kandydat winien wykazać się doświadczeniem w pracy dydaktycznej, zwłaszcza przedmiotów nauczanych w Zakładzie Porównawczej Administracji Publicznej.
– Kandydat winien wykazać się praktyką prawniczą.
– Konieczna jest biegła znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego na poziomie pozwalającym prowadzić zajęcia po polsku i po angielsku z przedmiotów nauczanych w Zakładzie Porównawczej Administracji Publicznej.

– Znajomość innych języków obcych, zwłaszcza niemieckiego, będzie dodatkowym atutem.
– Oświadczenie o prowadzeniu badań naukowych tylko w dyscyplinie Nauki prawne w 100%.
Szczegółowych informacji udziela kierownik jednostki – prof. dr hab. Jerzy Supernat, email: jerzy.supernat@uwr.edu.pl

Dokumenty proszę kierować na adres: praca@uwr.edu.pl do dnia 14 lipca 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 30 września 2021 r. Przewidywana data zatrudnienia od 1 października 2021 r.